УЛАГАЊА У ОБРАЗОВАЊЕ: Уложено 50 милиона динара у реконструкцију школских објеката у Вршцу
МИРОСЛАВ Лепир, члан Градског већа за образовање у Вршцу, истакао је да је локална самоуправа у претходном периоду уложила близу 50 милиона динара у реконструкцију неколико школских објеката, чиме су значајно побољшани услови рада за ученике и образовни кадар.

Фото: Ј.Ј.Б.
Највише се радило на згради Школског центра „Никола Тесла“.
-Средствима АП Војводине и Града Вршца , у износу од шест милиона динара, реновиран је комплетан кров, док је из Градског фонда за заштиту животне средине издвојено више од 22 милиона динара за замену комплетне столарије и увођење централног грејања – подсетио је Лепир.
У Гимназији „Борислав Петров Браца“ урађена је нова електроинсталација и обновљено централно грејање, у шта је уложено више од 13 милиона динара од градског самодоприноса за образовање.
-Реновиран је и објекат „Звончица“, Предшколске установе „Чаролија“, за шта је из градског буџета било издвојено седам милиона динара – додао је он.
Лепир је најавио и да у овој години планирају реализацију више капиталних пројеката, од којих је најзначајнији увођење централног грејања, замена столарије, постављање термоизолације и нове фасаде на ОШ „Паја Јовановић“, за шта већ имају урађен пројекат.
Препоручујемо


ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ: Пољопривредна школа Вршац обележава 100 година постојања
03. 02. 2021. у 18:02

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)