САМИ СТАВЉАЛИ ТУЦАНИК НАПРАВИЛИ ЈОШ ВЕЋИ ПРОБЛЕМ: И најмања киша ствара проблем мештанима Малог Радановца у Суботици

Ј.Л.

09. 02. 2021. у 16:12

ДОВОЉНА је и најмања киша или снег па да се свакодневица становника Ђевђелијске улице у суботичком насељу Мали Радановац претвори у ноћну мору.

САМИ СТАВЉАЛИ ТУЦАНИК НАПРАВИЛИ ЈОШ ВЕЋИ ПРОБЛЕМ: И најмања киша ствара проблем мештанима Малог Радановца у Суботици

Фото: Д. Дозет

Иако излази на главну саобраћајницу која води ка Палићу и аутопуту, првих 200 метара улице нема асфалт. Чак ни туцаник. Због тога по оваквом времену не могу да изађу из кућа без гумених чизама.

-Улице иза нас су исто овако биле у блату и пре пет година оне су асфалтиране. Само наша није. Када падне снег нико не чисти, него молимо људе да дођу и да нам помогну – прича нам мештанин Тибор Сабо.

Мештани су узалудно годинама обијали прагове институција не би ли добили парче асфалта. сами насипали туцаник и земљу не би ли улицу поравнали, али су направили додатни проблем – пут је виши од нивоа кућа, па се сва вода слива у њихова дворишта.

-Покушавали смо али не можемо ништа да урадимо јер није равно. Бар да неко дође да поравна и стави нешто на њега, овако ништа не може да прође улицом – додаје Иштван Фаркаш.

Наставак улице нема ни канализацију, ни водовод, а тамо комшије саме насипају туцаник и равнају пут, јер такође, улица не би била уопште проходна.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".

22. 01. 2026. у 17:27

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ХИТНО ЈЕ, ТУКУ ЈЕ! Барон спасио живот другарици - преко видео позива сведочио ужасу, одмах позвао 911! Процурио транскрипт разговора