КРАГУЈЕВЧАНИ ОТВАРАЈУ ПОЗОРИШНУ СМОТРУ: „Миливојев штап и шешир“ од 22. фебруара
АМАТЕРСКЕ глумачке свечаности «Миливојев штап и шешир» ове године одржаће се од 22. фебруара до 1. марта, али не у позоришној сали, већ на Јутјуб каналу Центра за културу Пожаревац, због актуелне епидемије.

Фото: Д. Новковић
Из ове установе, фестивал су најавили директорка Галина Перић, глумац Бојан Николић и селектор Александар Лукић. Фестивал ће у понедељак, у 20 сати, отворити представа „Тотови“, у извођењу Академског позоришта СКЦ Крагујевац.
До краја фестивала, посвећеног некадашњем прваку београдског ЈДП-а Миливоју Живановићу (1900-1976), биће приказано још шест представа: „Луда лова“ – АП„Шмиранти“ Нови Сад, „Све о женама“ – АП „Мирко Таталовић Ћира“ Нова Пазова, „Тре сореле“ – АП „Театар 13“ Блаце, „Опет плаче ал сад од среће“
– Градско позориште Јагодина, „Ожалошћена породица“ – АП „Миливоје Живановић“ Пожаревац и „Давитељ против давитеља“ – АП „Раша Павловић“ Уб.
У свакој представи наградиће се најбољи глумац, коме следује реплика Миливојевог штапа, док ће на крају фестивала најуспешнијем међу њима припасти и реплика шешира чувеног глумца.
Проглашење победника заказано је за 3. марта, када ће, у његову част, бити приказана представа „Чекајући Годоа“ позоришта „Масука“ из Велике Плане, која је победила на пожаревачкој смотри „Живка Матић“.
ЖИРИ
О најбољим глумцима одлучиваће трочлани жири, у саставу: Весна Станковић – глумица, Љиљана Дабић - директорка фондације „Миленин дом - галерија Милене Павловић Барили“ и Вера Зарић - директорка Народне библиотеке „Илија М. Петровић“.
Препоручујемо

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)