АНИ ИЗ ХАНА “ЦРНИ БИСЕР" Добитница интернационалне награде није очекивала ово признање

25. 02. 2021. у 16:02

АНА Илић из Владичиног Хана дипломирани филозоф, песникиња и млада креативна девојка која након завршеног факултета живи и ради у Нишу добитница је интернационалне награде “Црни бисер” у категорији писане речи.

АНИ ИЗ ХАНА “ЦРНИ БИСЕР Добитница интернационалне награде није очекивала ово признање

Фото: Приватна архива

За јединиу такмичарку из Србије гласало је преко 6000 људи, а ова скромна девојка каже да и није баш очекивала награду.

- Нисам је очекивала, с обзиром на то какви сјајни људи су били номиновани у мојој категорији – каже Ана.

Награду од 2012. године додељује европска организација оболелих од ретких болести. Награда се зове Црни бисер јер је, кажу, формирање црног бисера ретко као и примаоци ове награде. Додељује се како би се препознала најзначајнија достигнућа и посвећеност заступника пацијената, организација пацијената, креатора политика, научника, компанија и медија. 

Проглашење победника је испраћено речима  “Честитамо, Ана. Твоје речи инспирисале су много људи, а вечерас они су желели да ти се захвале за све што си учинила и чиниш за заједницу оболелих од ретких болести.” Ана каже да се сада иако се емоције још увек нису слегле осећа “сигурно”.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (0)

ЧУВАЈМО ПРИРОДУ: Наслеђе за будуће генерације