РЕШАВАЈУ ВИШЕДЕЦЕНИЈСКИ ПРОБЛЕМ: Комуналци поправљају бунар, како би стабилизовали водоснабдевање села Уљма

Ј .Ј. БАЉАК

27. 02. 2021. у 15:13

КАКО би решили вишедеценијски проблем мештана вршачког села Уљма са водоснабдевањем, ЈКП „Други октобар“ ће ускоро у употребу пустити и трећи бунар, који дуго није био у функцији.

РЕШАВАЈУ ВИШЕДЕЦЕНИЈСКИ ПРОБЛЕМ: Комуналци поправљају бунар, како би стабилизовали водоснабдевање села Уљма

Фото: Ј.Ј. Баљак

Бунар су снимили подводном камером, заменили комплетну хидрантску и електро опрему, монтиран је и систем за дезинфекцију воде на бази натријум-хипохлорита, а урађени су и надземни хидранти, како би се тај део мреже лакше одржавао и испирао.

- Радимо и интензивно испирање, а када будемо добили позитивне резултате анализе воде, овај бушени бунар, дубине 108 метара и издашности пет литара у секунди, повезаћемо на сеоски водовод – каже Александар Шмит, шеф водовода у ЈКП „Други октобар“.

Уљма се тренутно водом снабдева са два бушена бунара, али то није довољно да задовољи потребе око 3.000 становника, нарочито лети, када се вода користи за заливање. Тада долази до проблема са притиском воде, који је најизраженији у појединим деловима села.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

ШЕШЕЉ НА ИВИЦИ СУЗА: Замолио сам Вучића...