КОРОНА У ПАРАЋИНУ: За три дана 242 прегледа у ковид амбуланти Дома здравља и 143 позитивна
У ПОСЛЕДЊИХ недељу дана број прегледа у ковид-амбуланти Дома здравља у Параћину значајно је порастао, број откривених ковид-позитивних пацијената на дневном нивоу је између 30 и 50, а око две трећине пацијената прегледаних први пут је позитивно, резимирала је епидемиолошку ситуацију у Параћину помоћница директора Дома здравља, др Снежана Никодијевић.
Фото: З.Р.
Ситуација је готово слична као последња два месеца прошле године, а одраз је немарности грађана и непоштовања мера, рекла је још др Никодијевић.
Према тродневном извештају ове здравствене установе закључно са суботом, 27. фебруаром, обављена су укупно 242 прегледа, 159 првих и 83 контролна, а евидентирана су 143 налаза позитивна на коронавирус.
Најлошија ситуација била је у петак, 26. фебруара, са 51 новим случајем инфекције короном, док су последњег извештајног дана, у суботу, 27. фебруара, 44 антигенска теста била позитивна од 76 урађена и три од 13 ПЦР тестова.
Препоручујемо
ДРУГА ДОЗА И ВАКЦИНАЦИЈА У ПАРАЋИНУ: Вакцину је данас примило 420 житеља те општине
12. 02. 2021. у 21:19
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)