У ЈУЖНОМ БАНАТУ ПРЕКО СТОТИНУ НОВОЗАРАЖЕНИХ: Бројке поново иду на горе
БРОЈ новозаражених од корона вируса у јужнобанатском округу већ данима је изнад стотину, упркос томе што је до сада вакцинисано више од 60.000 грађана, а ревакцину примило 20.000.

Фото: Дом здравља Алибунар
Најтеже је у Панчеву, где је у последња 24 часа регистровано 76 нових случајева заразе, а у петак их је било 99. Следи Вршац са 23 новоинфицираних, а једино у општини Пландиште није регистрован ни један нови случај.
Из Завода за јавно здравље Панчево апелују на грађане да се у што већем броју пријављују за вакцину, како бисмо што пре развили колективни имунитет.
-До сада се више од 10 одсто грађана ревакцинисало, али је тежња да то буде обимније – каже др Љиљана Лазић, директорка панчевачког завода.
Грађани се пријављују преко еУправе и чекају позив за вакцину коју желе, док за запослене у колективима добијају посебне спискове, јер ће они по приоритету бити вакцинисани преко својих радних организација.
Препоручујемо

ДАНАС ИЗОЛАЦИЈА ЗА 80 ГРАЂАНА: Другу дозу вакцине примило преко 10.000 становника Пирота
15. 03. 2021. у 17:33

ЕПИДЕМИЈА ВИРУСА КОРОНА У КЊАЖЕВЦУ: 56 новооболелих од ковида за три дана
15. 03. 2021. у 17:19

ЗАКАЗАНА СЕДНИЦА КРИЗНОГ ШТАБА: Ево кад најзад сазнајемо нове оштрије мере
15. 03. 2021. у 16:42

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ТРАМП ЗАСПАО И ЗАХРКАО НА САХРАНИ ПАПЕ? У њега је ушао дух "Успаваног Џоа" или то баш и није тако?
"УСПАВАНИ Доналд" на делу или баш и не?
27. 04. 2025. у 14:11
Коментари (0)