НА ПРИВАТИЗАЦИЈУ ЧЕКА 79 ПРЕДУЗЕЋА: Успешно продато водопривредно предузеће Смедерево

23. 03. 2021. у 13:07

У ПОСТУПКУ приватизације у Србији до 31. децембра било је 79 предузећа, изјавио је данас државни секретар у Министарству привреде Милан Љушић.

НА ПРИВАТИЗАЦИЈУ ЧЕКА 79 ПРЕДУЗЕЋА: Успешно продато водопривредно предузеће Смедерево

Фото: Новости Архива

У последњем кварталу 2020. године Министарство привреде Србије платило је по уговорима о додели средстава за подстицаје 5,7 милијарди динара, а по претходно важећим прописима још 479 милиона динара, рекао је Љушић.

Приликом расправе и усвајања извештаја Министарства у скупштинском Одбору за привреду он је рекао да је за подизање капацитета локалне, регионалне и пословне инфраструктуре, као и унапређење туристичког и привредног потенцијала локалних самоуправа у том периоду утрошено приближно 400 милиона динара.

Истакао је да је спроведено девет поступака јавних набавки и закључено исто толико уговора о извођењу радова чија је укупна вредност 487 милиона динара.

Нагласио је да Министарство привреде учествује са 292 милиона динара у укупном износу а локалне самоуправе са 194 милиона динара.

У поступку приватизације до 31. децембра било је 79 субјеката, а током последњег квартала била су три јавна позива за продају и пет јавних позива за прикупљање писама о заинтересованости, преноси Танјуг.

Почетком 2021. године продато је успешно водопривредно предузеће Смедерево.

Љушић је рекао да је у корпусу предузећа од стратешког значаја и даље њих седам.

Код шест је у поступку усвајања унапред припремљеног плана реорганизације, а за једно је прихваћен извештај о реорганизацији и финансијској консолидацији.

У четвртом кварталу 2020. године министарство је израдило нацрте измена и допуна закона о стечају, лиценцирању стечајних управника, акредитацији и предметима од драгоцених метала.

Министарство привреде пратило је и наменско коришћење и оправданост коришћења уложених средстава а ради се и на бази података привредних субјеката који су од 2015. до 2020. године добијали бесповратна средства како би њихов учинак могао да се лакше прати, преноси Политика.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

СТРОЖА РЕГУЛАТИВА ДАЛА РЕЗУЛТАТЕ: Снажан фокус на заштити малолетника