ПОТПИСИМА ТРАЖЕ ВЕЋУ БЕЗБЕДНОСТ: Грађани Микронасеља петицијом се обратили градоначелнику Кикинде
ГРАЂАНИ Микронасеља, дела Кикинде у којем живи око 6.000 становника, предали су петицију градоначелнику Николи Лукачу којом указују да су у последње време у овом насељу повећане крађе, обијања станова, аутомобила, провале продавница и пијаце.

Фото Р. Шегрт
Нешто више 1.720 потписника, тражећи већу личну безбедност и сигурност имовине, верује да би се то постигло ако би у насељу постојала полицијска испостава и обезбедило непрекидно дежурство позорника.
- Тражимо да полиција чешће обилази овај део града, јер нам непознати људи улазе у зграде, обијају станове, гараже, аутомобиле на паркинзима и не осећамо се сигурно. Више од 40 година живим у овом делу града и никада овако није било. Чујемо да су неки криминалци дошли из Београда и ми се више не осећамо безбедно. Тражимо отварање полицијске испоставе, јер верујемо да би присуство позорника 24 сата дало већу сигурност свима нама - рекао је Слободан Зарић.
ПОСТОЈАЛО ДЕЖУРСТВО
Грађани Микронасеља на исте проблеме жалили су се и пре седам година, када су такође писали петицију. Након њиховог захтева уведено је непрекидно полицијско дежурство, које је некада раније постојало. И пре више од десетак година било је истих изгреда и жалби грађана, који се, очигледно, понављају.

ПЕТИЦИЈА Захтев је потписало 1.720 грађана, Фото Град Кикинда
Делегацију грађана Микронасеља примио је градоначелник Никола Лукач и обећао да ће разговарати са представницима Полицијске управе и других надлежних установа у граду.
- Неприхватљиво је да се грађани осећају угрожено у мирном граду какав је наш. Разговараћу са полицијом и представницима свих државних институција и покушаћемо да нађемо најбоље могуће решење за овај проблем. Желимо да се грађани осећају безбедно. Неприхватљиво је да у град долазе људи проблематичне прошлости, починиоци најтежих кривичних дела и угрожавају живот наших грађана - изјавио је Лукач.
Микронасеље је најгушће насељени део Кикинде, са највише стамбених зграда. У овом делу града су основна школа, вртић, више продавница, а пошта је често била на мети разбојника који су пљачкали новац.

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)