„СИНОФАРМОМ“ И БЕЗ ЗАКАЗИВАЊА: Наставља се масовна вакцинација у Краљеву
СВИ пунолетни грађани Краљева од уторка ће моћи да се вакцинишу кинеском „синофарм“ вакцином без претходног заказивања преко е управе.

Фото: Г. Шљивић
Вакцинација ће се спроводити на вакциналним пунктовима у новој хали спортова, а од среде и у укупно 20 сеоских амбуланти. Пацијенти из великих приградских амбуланти такође ће се вакцинисати у хали спортова. У Рашки округ стиже око 6.000 доза кинеске вакцине, од којих ће Краљеву припасти 4.400.
- То је веома задовољавајући број, али се надамо да ће наш труд, и труд Владе Србије и ресорног Министаства, довести до још масовније имунизације. Истовремено обављамо вакцинацију и осталим вакцинама, али се имунизација „фајзером“, „спутњиком“ и „астра зенеком“ ради искључиво заказивањем преко е-управе – нагласила је др Крчевинац.
Из Краљевачког Дома здравља поручују да је веома важно да се у што већем броју вакцинише и млађа популација радно активног становништва јер су то људи који имају доста социјалних контаката.
- Организована је вакцинација запослених из највећих краљевачких предузећа и установа, а позивамо и остале привредне субјекте да се пријаве - каже др Соња Челебић, начелница Опште медицине ДЗ Краљево. - Добили смо и лек „фавипиравир“ за лечење ковид пацијента са озбиљнијом клиничком сликом и коморбидитетима, а даје се у првих пет дана болести.
Препоручујемо

ВАКЦИНА ВАЖНИЈА ОД ТЕНИСА: Српски тенисер отказао учешће на турниру због цепива
05. 04. 2021. у 12:14

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)