РАДОСТ ЗА ЂАКЕ У НАКУЧАНИМА: У школи више неће бити хладно, нова котларница у ОШ "Доситеј Обрадовић"

В. Митрић

12. 04. 2021. у 19:03

ГРАД Шабац је у складу са Јавним конкурсом за доделу средстава за суфинансирање реализације пројеката набавке, замене, реконструкције и санације котларница за грејање у обој години потписао у Министарству заштите животне средине пројекат реконструкције котларнице у ОШ ,,Доситеј Обрадовић” Волујац, издвојено одељење у Накучанима.

РАДОСТ ЗА ЂАКЕ У НАКУЧАНИМА: У школи више неће бити хладно, нова котларница у ОШ Доситеј Обрадовић

Фото: В. Митрић

За грејање Основне школе „Доситеј Обрадовић“ Волујац ИО Накучани, биће урађена котларница на чврсто гориво, дрвну сечку, која је јефтинија у односу на пелет.

Бредност пројекта реконструкције котларнице износи 25 милиона динара. Министарство заштите животне средине обезбеђује средства у износу од 20 милиона, док ће Град Шабац обезбедити средства за суфинансирање пројекта у износу од 5 милиона динара.

У основној школи већ постоји котларница која користи угаљ. Овим пројектом, котларница ће бити дорађена и прилагођена новој врсти енергента. Дрвна сечка је јефтинији и обновљив извор енергије. Свакодневно се боримо да смањимо аерозагађење на територији нашег града. Бринемо о чистом ваздуху како у граду, тако и на селу. Ово је битан пројекат за заштиту животне средине, али и квалитет рада образовних установа у нашем граду- рекао је градоначелник Шапца др Александар Пајић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (1)

ГРЦИ ШОКИРАЛИ СРБИЈУ: Ево шта се управо десило у Атини (ФОТО/ВИДЕО)