СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕ МУЧЕНИЦИМА ИЗ ЦИКОТА: У знак сећања мештанима који су убијени од стране фашистичког окупатора
Држава и град помажу ову иницијативу.
Фото: В. Митрић
Државни секретар у Министарству рада, запошљавања и борачких питања посетио је село Цикоте, код Лознице, где је, у разговору са председником ГО СУБНОР у Лозници, Животом Исаковићем и мештанима, најавио подршку за иградњу спомен обележја, код овдашњег Дома културе, у знак сећање на страдње 396 мештана, од чега је 157 било деце до 15 година, 19. октобра 1941. године, и то само за шест сати!
Ово је злодело 432 злогласне немачке, фашистичке дивизије, којом је командовао генерал Франц Беме.
Антићева посета је уследила, након иницијативе мештана Цикота, страдалничког села у свим отаџбинским ратовима, и ГО СУБНОР да се уради споменик који ће да подсећа на те жртве у Јадру, у октобру 1941. године. Антић је рекао да ће ресорно министарство помоћи и новчано изгардњу белега за недужне страдлнике. СУБНОР је већ припремио потребну документацију и сагласност за локацију. Здушну подршку најавила је и Градска власт у Лозници, која је заслужна што је у Драгинцу урађен савремен меморијални комплекс, како доликује жртвама, што, нажалост, није учињено ваљано, пре тога, деценијама.ж
Постоји и иницијатива да стара драгиначка школа буде место где ће бити музеј цивилних жртава из оба светска рата, који би био јединствен по томе, не само у нашој земљи и региону.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)