САКУПЉАЊЕ ЧЕПОВА И У ГРАДСКОЈ КУЋИ: Озваничена сарадња Града Суботица и удружења „Чепом до осмеха“
У ГРАДСКОЈ кући у Суботици данас је потписан споразум о сарадњи локалне самоуправе и хуманитарно-еколошке организације „Чепом до осмеха".
Фото: Ј.Л.
Организација "Чепом до осмеха" годинама реализује националну кампању чији је циљ ширење свести ка солидарности и емпатији, првенствено према деци са инвалидитетом. Рециклажом чепова прикупљена средства се усмеравају за помоћ деци са сметњама у развоју.
Потписивањем споразума о сарадњи кутије за одлагање чепова налазиће се и у Градској кући.
- Ову организацију годинама подржавају бројне институције и компаније, образовне установе, предузетници, али и велики број појединаца из нашег града. Град Суботица овом, али и другим акцијама и активностима, помаже област социјалне заштите, кроз подршку особама са инвалидитетом. Уједно и подупиремо развој еколошке свести, које су у складу са активностима које се проводе на националном нивоу - каже Јасмина Стевановић, секретар Секретаријата за друштвене делатности.
- Важно нам је да покажемо да и поред свих проблема које нам је проузроковала епидемија корона вируса нисмо заборавили хуману страну живота и солидарност, да нисмо заборавили да будемо људи, штавише да је тај осећај емпатије још израженији. То су вредности које треба да пренесемо млађим нараштајима.
Удружење „Чепом до осмеха" постоји формално од 2012. године, али активности које се и данас спроводе су почеле још 2007. године.
- До сада смо прикупили више од 500 тона пластичних чепова и тиме обезбедили помоћ за 55 малишана широм Србије. Наша идеја је првенствено ширење солидарности према деци са инвалидтетом али и према нашој планети и животној средини. Желимо да подстакнемо што већи број грађана, да учествују у акцији и дају свој допринос - објашњава Вања Петковић, председница организације „Чепом до осмеха".
- Уз то, део наших активности су едукативног карактера и поносни смо што смо само у 2019. години кроз разне радионице и предавања едуковали више од 60.000 деце у Србији. Чак и у време пандемије нашли смо начин да ове активности наставимо и тиме наставимо да мотивишемо децу се одговорно понашају према животној средини.
Препоручујемо
ОПЛЕМЕНИЛИ ПРОСТОР ИЗМЕЂУ СЕЛА: Волонтери садили дрворед између Старог Жедника и Ђурђина
13. 04. 2021. у 15:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)