ОДЛУКЕ СТРУЧНЕ КОМИСИЈЕ: Град Шабац спремио 30 милиона динара за медије
ГРАД Шабац је у овој години обезбедио 30 милиона динара за потребе остваривања јавног интереса у области јавног информисања, речено нам је у Градској управи у Шапцу.

Фото: В. Митрић
Сходно Закону о јавном информисању и медијима, ова средства су распоређена на основу јавног Конкурса за суфинансирање проjеката производње медијских садржаја из области jавног информисања на територији града Шапца у овој години.
Оцену пројеката поднетих на Конкурс урадила је, како кажу, стручна Комисија, састављена из реда медијских радника предложених од новинарских и медијских удружења, односно независних медијских стручњака. Решење о расподели средстава донето је на основу предлога Комисије о расподели средстава са образложењем и објављено је на веб сајту органа који је расписао конкурс.

Фото: В. Митрић
- У циљу рационалног односа према средствима буџета Града Шапца, опредељена средства за наведене намене мања су за 20 одсто у односу на претходну годину. Благовремено и до истека рока за подношење пријава на конкурс приспела су 44 предлога пројекта, од чега је одлучено да се суфинансира 21 пројекат.
Суфинансирани садржаји биће презентовани јавности у скоро свим облицима медијског изражавања који су данас познати, и то путем штампаних медија, на радију, телевизији и интернет порталима - кажу у Градској управи Шапца.Опредељујући буџетска средстава за ове намене, град Шабац се стара о остваривању јавног интереса подстичући разноврсност медијских садржаја, слободу изражавања идеја и мишљења, слободан развој независних и професионалних медија, што доприноси задовољавању потреба грађана за информацијама и садржајима из свих области живота и рада - кажу у ГУ Шабац.
Препоручујемо

ГРЕЈАЊЕ У ШАПЦУ ТЕЧЕ УОБИЧАЈЕНО: Топлана спремна за рад и у првој недељи маја
15. 04. 2021. у 13:36

ОБУКОМ ДО ЗАПОСЛЕЊА: Градоначелник Шапца потписао уговор о пројекту вредном 166.000 евра
15. 04. 2021. у 09:14


ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.
17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

"ПРОМЕНИО ЈЕ ЛИЧНИ ОПИС": Жељков син тврдио да му је отац жив
МНОГЕ је изненадила изјава најстаријеф сина Жељка Ражнатовића Аркана, Михајла да је његов отац жив.
17. 08. 2025. у 16:16
Коментари (0)