19 НОВОЗАРАЖЕНИХ: У "црвеној" зони више пријема
ТРИ ковид одељења, „црвена“ зона Опште болнице у Горњем Милановцу током минула 24 часа, имају пораст примљених пацијената, у односу на отпуштене. Тренутно се у њима лечи 47 пацијента (троје више него јуче) а отпуштен је један.
Фото: М. Б.
- Према пресеку од јутрос у осам сати, на Грудном одељењу смештено је 17, по 15 на Интерном и Неурологији. Позитиван тест на корона вирус имају њих 39, троје негативан, петоро чека резултате тестирања. Један пацијент прикључен је на „хигх флоw“ апарат са високим протоком кисеоника. У протекла 24 сата, примили смо на лечење четворо, са симптомима који указују на могућу инфекцију корона вирусом. Једног пацијента отпустили смо на кућно лечење – изјавио је данас др Предраг Шутић, в.д. директора те болнице.
По изјави др Александра Чивовића, в.д. директора милановачког Дома здравља, још 19 особа су потврђено заражене корона вирусом. У актуелном „пику“ епидемије, овде је ковид-19 потврђен код укупно 3.048 особа, од којих је 1.369 излечено.
Епидемију ковид-19 у Рудничко-таковском крају, извештајно пратимо у две етапе. У првој, од њеног почетка у марту прошле године до смиривања у мају, укупно је оболело 60 лица, од којих су петоро преминули, сви остали су излечени. У другој, од половине јуна надаље и у актуелном „пику“, према званичним подацима, заражено је укупно 3.048 лица, уз нажалост 108 смртних жртава.
Препоручујемо
ЕВРОПА ПРЕД НОВИМ ПРОБЛЕМОМ: Сој короне под скраћеницом Б.1.617 се масовно шири
20. 04. 2021. у 13:18
ДВАНАЕСТОРО ДЕЦЕ У "МИШОВИЋУ" ОБОЛЕЛО ОД КОРОНЕ: Најмлађи пацијент има само 14 дана!
20. 04. 2021. у 13:03
МАСОВНА ИМУНИЗАЦИЈА У ПОЖАРЕВЦУ И ОКОЛИНИ: У среду вакцинација у Брежану
20. 04. 2021. у 12:18
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)