ТРИБИНА О ВАКЦИНАЦИЈИ: Стручњаци Биолошког факултета о значају имунизације
ПОВОДОМ светске недеље имунизације, на Биолошком факултету ће сутра од 19 до 22 часа, бити одржана он лајн трибина о вакцинацији.
Биолошки факултет
У тренутку када је цео свет суочен са пандемијом вируса Covid-19, обележавање недеље имунизације никада није било значајније. Напредак науке омогућио је веома брз развој вакцина заснованих на различитим технологијама.
Ипак, упоредо са доступношћу вакцина расте и пропаганда антиваксерских покрета. Стручњаци са Биолошког факултета ће дати одговоре на питања - Како можемо разумети овај парадокс? На које начине можемо савладати антинаучне тенденције и повећати обухват вакцинације до достизања потребног нивоа колективног имунитета? Која конкретна питања рађају страхове од вакцина? На које начине студенти Биолошког факултета могу допринети едукацији становништва или развејати сопствене дилеме?
На трибини ће говорити проф. др Зоран Радовановић, епидемиолог, проф. др Радан Стојановић, клинички фармаколог и доц. др Каја Дамњановић, психолог.
Препоручујемо
ЗА ЦРКВЕ 11 МИЛИОНА ДИНАРА: У Параћину у току јавни конкурс за доделу средстава
22. 06. 2026. у 13:35
У СМЕДЕРЕВУ ОВЕ СРЕДЕ ОПЕТ ПРОВЕРА СИРЕНА: Звук за ваздушну опасност у 10 часова
22. 06. 2026. у 13:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (1)