КАД "УПЕЦА" ЛОПОВА, ЛОВИ РИБУ: Полицајац Милан Пиперковић страствени је риболовац

Горан ЋИРОВИЋ

01. 05. 2021. у 09:22

УЗ свакодневни посао у Интервентној патроли, полицајац Милан Пиперковић, припадник Полицијске управе Краљево (ПУК), осим по својој храбрости, посвећености послу, оданости и солидарности, међу својим колегама познат је и као велики, страствени заљубљеник у риболов и природу, као освајач бројних награда и признања на домаћим и међународним риболовачким такмичењима.

КАД УПЕЦА ЛОПОВА,  ЛОВИ РИБУ: Полицајац Милан Пиперковић страствени је риболовац

Фото Приватна архива

Истичући да је посао полицајца у Интервентној патроли веома сложен, динамичан и изазован у настојањима да се очува мир и безбедност у граду, Пиперковић наглашава да је подршка породице и колега најбитнији фактор у усклађивању обавеза на послу и хобија. Овај храбри полицајац рођен је у селу Катићи код Ивањице, у крају познатом по нетакнутој природи и великом броју изворишта. Како каже, викенде са својим оцем проводио је пецајући на планинским речицама, али и на већим водотоцима Западне Србије. Од обичне дечје игре, пецање је тако прерасло у хоби и велику љубав.

- То ми омогућава да доста времена проведем у природи, поред воде, да се опустим. Управо је и специфичност посла, физичка и психичка спремност за изазове са којима се свакодневно сусрећемо, била и додатни подстрек да своје слободно време проводим у природи која смирује и оплемењује, уживајући у чарима риболова. А, поред спортско-рекреативног риболова, када ми то обавезе дозволе, учествујем и на разним такмичењима - додаје Пиперковић.

НАГРАЂЕН УЛОВ

ОД већих улова издвојио бих шарана од 16 килограма, мрену од четири килограма, деверику од 3,5, а као најзначајнији улов свакако деверику од само 30 грама која ми је донела друго место у конкуренцији 60 такмичара на језеру Ћелије - похвалио се Пиперковић.

Према његовим речима, риболов га је одвео на многа лепа места у нашој земљи, али и у Босну и Херцеговину, Мађарску и Црну Гору, од малих планинских река на Гочу повише Краљева и речица ивањичке општине, до већих река попут Ибра, Мораве, Дрине и Рзава, Златарског, Гружанског, Бованског и језера Мађер...

ОДМОР Милан у"акцији", Фото Приватна архива

- Последњих десетак година активно се бавим посебном техником feeder риболова - дубински начин риболова са хранилицом. Величина рибе која се ухвати на удицу нема неког великог значаја код правих заљубљеника. Понекад и мала врста рибе може бити прави изазов и чак одлучујућа када је такмичење у питању - појашњава наш саговорник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.

13. 11. 2025. у 18:15

Коментари (0)

СИН БИВШЕГ СРПСКОГ ФУДБАЛЕРА ПАО СА ВИШЕ ОД ТРИ ТОНЕ ДРОГЕ! Нема даље од овога, ово је Лига шампиона!