ДВЕ ИЗУЗЕТНЕ ИЗЛОЖБЕ "АРТ ТИМА": Новооснована фотогрупа из Параћина успоставила сарадњу са кинеским ФК "Мегрез" из Пекинга
НАЈМЛАЂИ фото-клуб у Параћину, „Арт тим“, прикључио се манифестацији „Музеји за 10“ организацијом чак две изузетне изложбе уз подршку Општине, Библиотеке „Др Вићентије Ракић“, Завичајног музеја, Културног центра и Националног парка „Килијске планине“ из Кине.

Фото: З. Рашић
На прелепом тргу испред градске Библиотеке отворена је заједничка изложба „Братство“ уметничких фотографија „Арт тима“ и ФК „Мегрез“ из Пекинга, који је један од највећих кинеских клубова, а са којим су агилни параћински фотографи недавно успоставили сарадњу.
Како каже Бојан Петровић, „Арт тим“ је као добар домаћин члановима гостујућег клуба дао предност што се броја изложених радова тиче, тако да на десетак паноа на тргу преовлађују фотографије стваралаца из Кине – задивљујући детаљи из природе и животиње.
Друга изложба постављена је десетак метара даље - у холу градске Библиотеке. Поставку чине фотографије младог Александра Стојановића из Забреге, код Параћина, кога је „Арт тим“ препознао као перспективног аутора. Изложба носи назив „инСТО“ и реализована је у сарадњи са Библиотеком „Др Вићентије Ракић“.
Обе поставке синоћ је отворио председник општине Параћин Владимир Милићевић, а Параћинцима ће бити доступне током маја.
Препоручујемо

КОВИД ПОД КОНТРОЛОМ: На територији Краљева стабилнија епидемиолошка ситуација
15. 05. 2021. у 16:00

УКИНУТА ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА: Стабилизована епидемиолошка слика у Кладову
15. 05. 2021. у 11:13

ЛАВОВСКА БОРБА ЗА СВАКОГ ПАЦИЈЕНТА: Медицинске сестре и техничари – Јунаци нашег доба
15. 05. 2021. у 09:31

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)