КАНАЛ НАЈВЕЋИ ЕКОЛОШКИ ПРОБЛЕМ: Анкета у Врбасу о заштити животне средине
ЧАК 78 одсто грађана врбаске општине је врло заинтересовано за питања заштите животне средине, а 46 одсто њих је спремно да се укључи у активности Еколошког покрета Врбаса (ЕПВ).

Фото: ЕПВ
То је показала анкета, чији су резултати послужили као подстрек за дискусију на скупу о Стратегији развоја ЕПВ до 2023. Од 170 грађана 92 одсто је као највећи еколошки проблем у општини Врбас означило загађени Велики бачки канал, а забринутост је исказана и због загађења ваздуха, дивљих депонија, отпадних вода и неисправне воде за пиће.
Учесници анкете сматрају да на заштиту животне средине највише могу да утичу сами грађани, а потом локална власт, инспекцијски органи и невладине организације.
Препоручујемо

20 КОМПАНИЈА ЗАГАЂУЈЕ ПЛАНЕТУ: Велике фирме, уз помоћ банака, распирују климатске кризе
18. 05. 2021. у 12:26

ЗАХТЕВИ ЗА ДОКУМЕНТА ПРЕКО Е УПРАВЕ: Кликом до личних карти и путних исправа
17. 05. 2021. у 16:26

ПОСАЂЕНО 1.200 СТАБАЛА ХРАСТА ЛУЖЊАКА: Акција Друштва за заштиту и проучавање птица
17. 05. 2021. у 13:48

НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”
ОВО што се назива новинаром Нове С у јутарњем програму изговорио је реченицу због које би у свакој држави завршио у затвору.
30. 06. 2025. у 07:38

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)