СВЕЧАНОСТ ПОВОДОМ ЈУБИЛЕЈА: Лесковачки Центар за социјални рад обележио 60 година рада

ЦЕНТАР за социјални рад у Лесковцу обележио је данас шест деценија рада. Свечаности у лесковачком Народном позоришту присуствовали су представници локалне самоуправе, Министарстава за рад, борачка и социјална питања, Министарства за бригу о породици и Заштитника грађана.

СВЕЧАНОСТ ПОВОДОМ ЈУБИЛЕЈА: Лесковачки Центар за социјални рад обележио 60 година рада

Фото: И. Митић

Ова институција сумирала је резултате рада у решавању проблема из области социјалне и породично правне заштите, а посебно је наглашено да се број корисника права на социјалну помоћ смањио за око 10 процената у односу на период од пре неколико година.

- То значи да су ти бивши корисници нашли запослење у некој од фабрика које су отворене у нашем граду, а очекивања су да се такав тренд настави, јер тимским радом стварамо услове за радно ангажовање још већег броја наших суграђана – поручио је Горан Цветановић, градоначелник Лесковца.

Ова установа има, како је речено, одличну сарадњу са свим релевантним државним органима који су показали разумевање за потребе њених корисника и запослених.

- Социјална заштита је многима синоним за социјалну помоћ, али она заправо подразумева и многа права и услуге које не зависе од материјалног статуса породице и појединца – истакао је Предраг Момчиловић, директор Центра за социјални рад у Лесковцу.

Он се захвалио свим институцијама са којима ова установа сарађује у указао да је, поред државних органа, и локална самоуправа, у последњих неколико година, „показала велику сензибилност за потребе социјалне заштите“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

КНЕЖЕВИЋ ПОСЛЕ НОВОГ УДАРА ЗАГРЕБА НА ЦРНУ ГОРУ: Протерати амбасадора Хрватске још данас!