АНОМ
"СКАЈ" КОРИСТИЛО 3.500 ЉУДИ У БиХ: У бањалучком суду шокантне тврдње на суђењу Шакићу, оптуженом за убиство Ћулума 2020.
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова (МУП) РС није одузело ниједан телефон који је на себи имао инсталирану криптовану скај-апликацију и сав садржај достављао им је Европол, док су податке са апликације "Аном" добијали од америчког ФБИ. То је у Окружном суду у Бањалуци изјавио Мирослав Кострешевић, службеник Управе криминалистичке полиције МУП РС, који је као сведок тужилаштва саслушан на суђењу Синиши Шакићу, оптуженом за убиство Славише Ћулума 2020.
15. 06. 2026. у 06:00
"СКАЈ" ПРИЈАВЕ КУПЕ ПРАШИНУ У ТУЖИЛАШТВУ: Министарство унутрашњих послова РС подноси извештаје, али оптужница нема
НА основу 28 извештаја Министарства унутрашњих послова, тужилаштва у Републици Српској подигла су само једну оптужницу у којој су коришћени докази из криптованих апликација - "Скај" и "Аном". Ово су званични подаци окружних тужилаштава, Републичког јавног тужилаштво РС, те МУП Српске. Једину "Скај" оптужницу у РС, од 2021. до данас, подигло је ОЈТ Источно Сарајево. Ради се о предмету "Коде", у којем је 11 особа оптужено да су се бавиле трговином марихуане, кокаина, екстазија, хероина и спида. Оптужницу је 2. септембра потврдио Окружни суд у Источном Сарајеву.
01. 12. 2025. у 05:00