МЕЧ ЛОПТА ЗА ЛАМПАРДА: Једина опција за "карамеле" је победа!

19. 05. 2022. у 09:53

ЕКИПА Евертона дочекаће Кристал Палас у заосталом мечу 33. кола Премијер лиге.

МЕЧ ЛОПТА ЗА ЛАМПАРДА: Једина опција за карамеле је победа!

Последњи меч недавно завршеног 37. кола енглеске Премијер лиге који се играо у недељу донео је узбудљив дуел на "Гудисону" – Брентфорд је као гост после преокрета са резултатом 3:2 (1:2) савладао Евертон и "карамеле" оставио у стрепњи пред финиш шампионата. Да ствар буде гора, екипа Френка Лампарда меч је завршила са деветорицом фудбалера.

Све је почело онако како су навијачи Евертона желели – Доминик Калверт-Луин је у десетом минуту погодио после асистенције Ришарлисона за вођство. Био је то први гол за енглеског нападача још од августа – много утакмица пропустио је због повреде у том периоду.

Ипак, осам минута касније "кола крећу низбрдо" – Евертон остаје без 19-годишњег дефанзивца Џереда Брентвејта, који је добио директан црвени картон због оштрог прекршаја. У 37. минуту Брентфорд долази до изједначења – аутогол је постигао Шејмус Колмен.

Међутим, домаћин на полувреме одлази са предношћу 2:1 – Ришарлисон је искористио пенал у судијској надокнади времена у првом периоду.

У другом полувремену "пчеле" долазе до муњевитог преокрета, у 62. минуту Јоане Виса тресе мрежу главом после одличног корнера Кристијана Ериксена, а само два минута после тога такође главом гол за госте постиже Рико Хенри.

Евертон је дуел завршио са деветорицом играча јер је у 88. минуту директан црвени картон због оштрог старта добио Венецуеланац Саломон Рондон, који је у игру ушао тек четири минута пре тога.

У финишу првенства ситуација у вези са борбом за опстанак је следећа – Евертон има 36 бодова, Лидс 35, а Барнли 34. Треба нагласити да Евертон и Барнли имају да одиграју још две утакмице до краја шампионата, а Лидс само једну.

"Карамеле" држе све у својим рукама пред меч са Кристал Паласом који на "Гудисон" стиже растерећен. Треба очекивати да ће тренер лондонског клуба шансу пружити фудбалерима који су били у другом плану. Управо због тога наша прогноза је тријумф Евертона.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,8)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

НАВИЈАЧИ ХАЈДУКА ИЗ СПЛИТА ИПАК НА МАРАКАНИ?! ЕВО И КОЛИКО ЊИХ! Најновије вести из Хрватске пред меч Црвена звезда - Бенфика у Лиги шампиона

Пред утакмицу Црвена звезда - Бенфика, која се у оквиру 1. кола Лиге шампиона игра данас у Београду, бурно је и у хрватским медијима, јер су навијачи тамошњег Хајдука, из Сплита, у изврсним односима са најватренијим присталицама поменутог португалског гиганта, па тако има најава да ће поједини припадници сплитске Торциде доћи на мечу који је у српској престоници.

19. 09. 2024. у 15:39

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СПРЕЧЕН ХАОС! Торцида Сплит кренула у Београд на утакмицу Црвена звезда - Бенфика, реаговала српска полиција!

Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да припадници МУП-а предузимају свеобухватне мере безбедности поводом данашње фудбалске утакмице између ФК Црвена звезда и ФК Бенфика из Португалије, будући да су, током вршења граничне контроле лица и возила, код више навијача гостујуће екипе пронађена обележја ФК Хајдук из Сплита и навијачке групе "Торцида".

19. 09. 2024. у 14:14