Велшани у слављеничкој атмосфери дочекују "лале"
Вечерас од 20.45 на Градском стадиону у Кардифу очекује нас меч другог кола у групи А4 где домаћи Велс дочекује Холандију

FOTO: EPA
Изабраници легендарног фудбалера Манчестер јунајтеда а сада селектора Рајана Гигса успели су да се пласирају на Светско првенство које ће се на јесен одржати у Катару. Екипа предвођена капитеном Геретом Бејлом изборила је овај пласман први пут након 64 године.
Занимљиво је да Гигс никада као играч ове репрезентације није успео да одведе свој тим на Мундијал али му је то пошло за руком као селектору већ у првом циклусу.
Велс је поражен од Пољске у првом колу на "Тарчински арени" у Вроцлаву иако су повели са 1:0 голом Џонатана Вилиамса фудбалера Свиндона у 52. минуту меча. Пољаци су након примљеног гола заиграли офанзивније и головима младог нападача Каминског и офанзивца Шарлота, Свидерског успели да славе након 90. минута.
Велшани су у тај меч ушли са резервним тимом како би одморили кључне играче за меч са Украјином који су одиграли четири дана касније.
На стадион у Кардифу 5. јуна се одиграо меч "живота" за обе репрезентације. Ратом погођена Украјина је била силно мотивисана да савлада домаће и да заигра на Мундијалу.
Били су много бољи тим на том мечу, нападали, стварали шансе, имали посед од чак 63% али Велс је имао више среће јер је у 34. минуту након слободног ударца капитена и легенде репрезентације, Герета Бејла, лопта погодила фудбалера Вест Хема Андреја Јармоленка, променила путању и завршила иза леђа голмана Бушчана.
У наставку меча, гости су све дали од себе да бар поравнају резултат али им то није пошло за руком.
Велс се одлично бранио, испунио је зацртани циљ и донео велико славље на стадиону у Кардифу а и широм земље.
Гости из земље ветрањача и лала су у првом колу декласирали Белгију. То је наранџастима била прва победа након пуних 25 година над великим ривалом.
Меч у Бриселу на изненађење многих завршен је резултат 4:1. Стрелци за Холандију били су: Бергвијн, Дамфриз и два пута Депај док је почасни погодак за домаће био дело Батшуајиа у надокнади времена.
Гости су велики фаворити на овом мечу. Питање је колико су репрезентативци Велса "отрезнили" након славља над Украјином и сумњамо да ће пружити и неки већи отпор а и питање је у каквом ће саставу селектор Гигс изаћи на мегдан "лалама".
Препоручујемо

БОРБА ДО ПОСЛЕДЊЕГ МИНУТА У ЈЕРЕВАНУ: Јерменија - Република Ирска
04. 06. 2022. у 09:55

БОРБА ДО ПОСЛЕДЊЕГ МИНУТА У ЈЕРЕВАНУ: Јерменија - Република Ирска
04. 06. 2022. у 09:55

НАВИЈАЧИ РАЗОЧАРАНИ, БЕЛГИЈА МОРА БОЉЕ: "Црвени ђаволи" дочекују Пољску (ВИДЕО)
08. 06. 2022. у 11:39

МОГУ ЛИ ПОНОВИТИ ИЗНЕНАЂЕЊЕ? Јермени нападају "рањене" Шкоте
08. 06. 2022. у 14:32 >> 14:32

ШВАЈНШТАЈГЕРОВА ТВ КОЛЕГИНИЦА ОБЈАВИЛА: ОЧЕКУЈЕМ ДЕТЕ! Цела Немачка прича о разводу Ане Ивановић и - овоме
"Ана Ивановић и Бастијан Швајнштајгер се раздводе". Тако су јављали многи медији, након почетне информације у немачком Билду како славни спортски пар више не живи заједно. Али, немачки медији сада пажњу скрећу ка - "Швајнијевој" трудној ТВ колегиници, Естер Седлачек...
17. 04. 2025. у 19:20

АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: "ЧУВАЈУ ГА МОЋНИ СРБИ!" Издао Русију, одабрао Албанију, па доживео ово од чувеног Руса коме "нико ништа не може"
Сваки човек је рођен слободан и једнак у достојанству и правима. Тим речима почиње Универзална декларација о људским правима, али... када особа за том слободом посегне, може да рачуна да се то некоме неће свидети. Шта ће потом бити, зависи од обе стране. Пред вама је прича управо о оном тренутку "некоме се то није свидело", али и реакцијама које су уследиле.
17. 04. 2025. у 15:48

ШТА ЋЕ САД ТУ ДОНАЛД ТРАМП?! Ана Ивановић се разводи од Бастијана Швајнштајгера, а народ прича само о речима председника Америке о Ани!
КРОЗ тежак период пролази прослављена српска тенисерка Ана Ивановић због наводног развода са Бастијаном Швајнштајгером, а у свему томе испливала је једна занимљива фотографија некада прве тенисерке света и ни мање ни више него председника Америке Доналда Трампа.
17. 04. 2025. у 12:59 >> 13:00
Коментари (0)