ВРЕДИ ПОКУШАТИ: Јермени руше још једног острвског ривала

В.Д.

14. 06. 2022. у 10:03

ФЕЊЕРАШИ у групи "Б1" имају јасан циљ до краја такмичења, а то је опстанак у дивизији.

Репрезентација Јерменија покушаће да поправи утисак након пораза од Украјине резултатом 3:0. Селекција коју са клупе предводи Хоакин Капарос дочекаће Шкотску на "Вазген Саргсијан" стадиону у оквиру 4. кола групе "Б1" Лиге нација.

Јерменија је на неутралном терену у Пољској одолевала у мечу са Украјином до 61. минута када је Руслан Малиновски пробио бедем. На 2:0 повисио је Олександр Каравајев, а коначан резултат поставио је Витали Миколенко.

Шкотска у Јереван стиже после дебакла од великог ривала Републике Ирске. "Тартанска армија" изгубила је на "Авива стадиону" у Даблину са 3:0, а поред дебакла брине и мотивисаност појединих фудбалера.

Поред динамичне и борбене игре, виђени су атрактивни потези и ефектни голови у режији домаћих фудбалера.

У 20. минуту корнер са десне стране извео је Џејмс Меклин, на другу стативу капитен Шејн Дафи је лопту послао до Алана Брауна који је из непосредне близине погодио супротан угао - 1:0.

Трој Перот је у 28. минуту искористио идеално проигравања Мајкла Обафемија, утрчао је иза леђа одбране гостију и ударцем главом послао лопту у мрежу за 2:0.

Мајкл Обафеми је повисио на 3:0 фантастичним шутем са преко 25 метара. Након што га је Перот упослио, закуцао је лопту у горњи десни угао голмана Крејга Гордона за најубедљивију победу у историји међусобних дуела са Шкотима.

Фењераши у групи "Б1" имају имају јасан циљ до краја такмичења, а то је опстанак у дивизији. Гледаћемо неизвесну завршницу с обзиром на то да обе селекције имају идентичан број бодова - 3. У претходном међусобном сусрету, Шкоти су на "Хемпден парку" славили са 2:0 головима Ентонија Ралстона и Скота Меккене.

Домаћи су на почетку такмичења имали лепо искуство са репрезентацијом са Острва. У Јеревану је пала Ирска, навијачи очекују нови подвиг.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 2,55)

АЛКАРАЗУ ЗЛАТО, НОВАКУ СУЗЕ: Срамотан текст престижног тениског сајта који Ђоковић не заслужује

"АЛКАРАЗУ ЗЛАТО, НОВАКУ СУЗЕ": Срамотан текст престижног тениског сајта који Ђоковић не заслужује

БЛИЖЕ се Олимпијске игре, велике наде Срби полажу на тениски турнир. Где Србију од 27. јула предводи Новак Ђоковић, који јури једини трофеј који му недостаје.

21. 07. 2024. у 13:53