БУГАРИ ОПУШТЕНИ НА ОСТРВУ: Ирски шампион у немогућој мисији

В.Д.

26. 07. 2022. у 12:47

ВЕЧЕРАС од 21 час у главном граду Ирске гледаћемо дуел између две "зелене" екипе.

Профимедиа

Лудогорец има велике планове ове сезоне. Клуб из Разграда има за циљ пласман у групну фазу неког европског такмичења.

Бугари су вероватно и решили посао на свом терену где су пре седам дана са 3:0 савладали вечерашњег домаћина и тако направили огромни корак ка трећем колу где их чека дуел са победником балканског двомеча Шкупи - Динамо Загреб.

Лудогорец је доминирао против Ираца и заслужио можда и убедљивији тријумф. Иако је почео меч без најбољег играча Десподова који се тек опоравио од повреде и кренуо је са клупе.

Све дилеме око победника меча је решио кипарски нападач Пиерос Сотирију у првом полувремену. Водећи гол је постигао у 26. минуту. Шутирао је главом са петерца после доброг центаршута Бразилца Каулија. Само десетак минута касније, Кипранин је налетео на отпадак после шута Жонатана и одбране гостујућег голмана. Могао је Сотирију и до хет-трика у првом полувремену, али га је зауставила статива.

Гости из Ирске скоро да нису ни запретили у првих 45 минута, а ни у другом полувремену нису били много опаснији иако је Лудогорец спустио гас и контролисао резултат. На крају је вероватну тачку на овај двомеч ставио Пинто голом у 94. минуту.

Бугарски шампион је до друге рунде такмичења стигао са две победе укупним резултатом 3:0 против Сутјеске из Никшића.

Шамрок је такође без примљеног поготка стигао до друге рунде. "Хупси" су головима Ронана Фина, Дилана Воца и Рорија Гафнија савладали Хибернијанс у првом мечу уводног кола резултатом 3:0, док је на Малти одигран меч без погодака.

Вечерашњи ривали су након меча у Разграду одиграли и утакмице у домаћим првенствима.

Занимљиво је да су ове екипе одиграле нерешено своје мечеве.

Шамрок је код куће одиграо 1:1 са Дрогедом, док је Лудогорец на гостовању у Софији екипи ЦСКА 1948 постигао два гола.

Ово је јако незахвалан меч за прогнозу с обзиром на то да је популарна "луда шума" стигла у Даблин са великом предношћу.

НАШ ТИП: 2 (квота 2,3)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04