22. 08. 2022. у 09:15

ДАНАС од 18.30 у оквиру друго кола Серије А Рома ће угостити Кремонезе

ВЕЛИКИ ПЕХ ЗА ВУЧИЦУ! Без највећег појачања дочекују новог прволигаша

На "Олимпико" стиже Кремонезе, прошлогодишњи другопласирани тим из Серије Б који је након испадања у сезони 1995/1996. успео да се после 26 година врати у елиту.

Рома се са Жозеом Морињом поново пробија ка врху италијанског фудбала. Харизматични Португалац је прошле сезоне освојио Лигу конференција, први трофеј за Рому још од Купа Италије 2008, па су и апетити навијача порасли јер осећају да би "Вучица" поново могла да постане фактор у Серији А, а склопљен је добар тим који би могао да нападне и Лигу Европе.

Вучица је остала без Мхитаријана, Веретуа, Виљара, Переза, Ундера, али је зато довела одличне играче без потрошеног евра. Можда и највеће појачање је долазак из Јувентуса Паола Дибале потпуно бесплатно, а попут Аргентинца без потрошеног евра за трансфере стигли су у Рому некадашњи и садашњи српски репрезентативци Немања Матић и голман Миле Свилар, као и Холанђанин Жоржињо Вајналдум из Париз Сен Жермена.

Рома је новац потрошила само на довођење Челика из Лила коме је за тај трансфер платила седам милиона евра. Тренутно је једина непознаница у Роми да ли ће Николо Заниоло остати или отићи из клуба, јер ће се на основу тога и оцењивати колико је прелазни рок био успешан.

Пулени Жозеа Мориња су добро отворили сезону минималном победом у Салерну против Салернитане, једини стрелац на том мечу био је Брајан Кристанте у 33. минуту меча.

Са друге стране, нови прволигаш је сезону кренуо победом у Купу Италије против Тернане 3:2 и тако обезбедио пролаз у 1/16 финала овог такмичења.

У првом колу су доживели трагичан пораз у Фиренци против Фиорентине. "Виола" је повела са 1:0 голом Бонавентуре да би само три минута касније у 19. минуту Кремонезе изједначио голом Давида Окреке. Домаћи су поново повели голом нашег Луке Јовића у 33. минуту меча.

Играо се 44. минут када је дивљачки фаул направио Аргентинац Гонзало Ескаланте и тако зарадио директан црвени картон. Храбри Кремонезе и поред минуса од једног гола и са играчем мање није одустајао од борбе и успео је да изједначи голом дефанзивца Матеа Бјанкетија у 68. минуту након корнера.

Чекао се последњи судијски звиждук и прослава великог бода Кремонезеа у првом колу Серије А, али је у 95. минуту након не толико опасног центаршута Мандрогоре на сцену ступио трагичар меча румунски голман Јонут Раду који уместо да "боксује" и отера лопту далеко од свог гола, одлучује се да је хвата, након чега пада заједно са лоптом у гол и тако доноси три бода домаћој екипи.

Пулени тренера Масимилиана Алвинија су јако храбро одиграли меч у Фиренци, али на њихову жалост данас их очекује још теже гостовање у престоници Италије.

Жозе Морињо неће у наредном периоду моћи да рачуна на сјајног холандског репрезентативца Вајналдума који је на тренингу сломио ногу и биће одсутан најмање три месеца са терена.

Рома је велики фаворит на мечу, а гостима остаје да бодове који ће им донети опстанак у елитном друштву потраже у дуелима са мало слабијим екипама.

Последњи сусрет ове две екипе виђен је у последњој сезони Кремонезеа у Серији А. Рома је далеке 1996. године на истом овом стадиону славила са 3:0

НАШ ТИП: Распон голова 2-4 (квота 1,57)

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре Париз 2024

А ДВА ДАНА ПОСЛЕ ТРАГЕДИЈЕ... Невероватан списак! Међународни олимпијски комитет објавио ко од Руса може на Игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјална војна операција", долазе из сфере спорта. Наиме, постало је познато ко тачно од руских спортиста може на Олимпијске игре "Париз 2024", а тај списак је прилично кратак - јер су о њему одлучивали не само спортски, већ и политички параметри.

18. 07. 2024. у 18:59

НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО: Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

"НИЈЕ ПРОБЛЕМ КОЛЕНО": Чувени тенисер открио зашто је Ђоковић изгубио у финалу Вимблдона

Чувени амерички тенисер Енди Родик коментарисао је финале Вимблдона и рекао да Новаку Ђоковићу није проблем сама операција колена, већ је указао на други проблем.

17. 07. 2024. у 17:04