ДУЕЛ БУДУЋИХ ПРЕМИЈЕРЛИГАША: Барнли је већ обезбедио промоцију, Шефилд само што није

О. М.

10. 04. 2023. у 19:28 >> 19:28

БАРНЛИ дочекује Шефилд јунајтед у дербију 41. кола енглеског Чемпионшипа.

Велики петак по грегоријанском календару, пре три дана био је посебно велик за навијаче "кларетса" који су победом од 2:1 на гостовању Мидлсброу осигурали промоцију у Премијер лигу после само једне године у другом разреду енглеске фудбалске пирамиде. Голове су постигли Барнс и Робертс, док је за Мидлсбро погодио најбољи стрелац Чемпионшипа ове сезоне Чуба Акпом.

Шефилд јунајтед је голом Ндиајеа у осмом минуту утакмице савладао Виган. Другопласиране "оштрице" имају великих осам бодова предности и утакмицу мање од Лутон тауна и требало би да се деси право чудо па да се не придруже Барнлију као директни путници у Премијер лигу. Осим тога, екипа Пола Хекингботома игра одлично и у ФА купу где је стигла до полуфинала где је чека "немогућа мисија" у виду Манчестер ситија. Али никад се не зна...

Барнли је победом на Риверсајду повећао низ непобедивости на 19 утакмица током којих су четири пута ремизирали, а остале добили. Шефилд је за исто то време забележио четири пораза, а сва четири стигла су у периоду од средине фебруара до средине марта.

Последњи сусрет ових екипа одигран на "Брамал лејну" у новембру прошле године завршен је тријумфом "оштрица" у утакмици која је дошла "из двојке у кеца" и "седам плус". Повели су гости ауто-голом Џека Робинсона. Изједначио је Ндиаје, али је Барнли у завршници првог полувремена опет повео преко Мануела Бенсона. Оливер Макбарни је изједначио почетком другог полувремна, а онда су "оштрице" за само десет минута стигли до потпуног преокрета. Прво се у 64. минуту Робинсон искупио за ауто-гол, само пет минута касније Анел Ахмедхоџић је постигао четврти гол за Шефилд, да би Макбарни својим другим голом на утакмици поставио коначних 5:2.

Барнли је непоражен на "Турф муру" ове сезоне, са 14 победа и шест ремија, уз импресивну гол-разлику 43:13. "Кларетси" су непоражени код куће у Чемпионшипу на 33 утакмице (23 победе, десет нерешених), од децембра 2015. године. Наравно, у међувремену су шест сезона провели у Премијер лиги, али рекорд је свакако импресиван.

Шефилд јунајтед је ове сезоне на гостовањима освојио 37 бодова из 20 утакмица. Имају 11 победа, четири ремија и пет пораза. Бољи скор на гостовањима од њих има само Барнли, који је освојио два бода више.

Барнли и Шефилд су на "Турф муру" последњи пут играли пре три године у оквиру Премијер лиге, а по свему судећи и у следећој сезони ће се овај сусрет играти у оквиру најјаче лиге на свету.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,82)

ОВО ЈЕ ИСТИНА: У неким стварима Србија је била најбоља на ЕУРО 2024, а у неким - најгора!

Европско првенство у фудбалу, ЕУРО 2024, дошло је до краја, а ево шта статистика каже - ко је био најбољи, ко најгори и каква је, заправо, била фудбалска репрезентација Србије на овом шампионату. И у тимском смислу, али и у појединачном.

16. 07. 2024. у 15:34

ЗБОГ ОВОГА ЈЕ НОВАК ЂОКОВИЋ ИЗГУБИО ВИМБЛДОН! Легендарни Србин открио где је тениски ГОАТ направио грешку

НОВАК Ђоковић је изгубио убедљиво као никад пре у финалу Вимблдона од Карлоса Алкараза. Три сета су била довољна Шпанцу, а у два Србин као да није постојао.

16. 07. 2024. у 10:37