"ПИВАРИ" ПРЕТЕ ВЕЛИКАНУ: Ко су фудбалске газде Кијева?
ДРУГО коло украјинске Премијер лиге доноси нам градски дерби у коме кијевски Динамо гостује новом премијерлигашу Оболоњу. Утакмица се игра овог петка од 16 часова на "Оболон арени" у главном граду Украјине.
Фото: Profimedia
Оболоњ је у Премијер лигу стигао као вицешампион Прве лиге. Премијерну утакмицу имали су у прошлом колу против Колоса. Био је то досадан меч без превише шанси на обе стране и уз грубу игру која је резултирала са пет жутих картона, па није ни чудо што није било голова.
"Пивари" своју игру подређују противнику. Против јачих ривала се бране, слабије нападају из свих оруђа. Током припрема су одиграли неколико утакмица у којима су им противници били нижелигаши па је тешко на основу тих резултата проценити какви су стварно изгледи Оболоња у новој сезони, али је вероватније да ће се борити за опстанак него да ће бити у средини или при врху табеле.
Динамо је у првом овосезонском мечу у украјинској Премијер лиги дочекао Минај на свом стадиону. Гости су изненадили голом у трећем минуту после чега се кијевски великан тргнуо и до врха напунио мрежу Минаја. Двоструки стрелац био је Владислав Ванат, а по једном су се у стрелце уписали Бујалски и Каравајев.
Динамо је прошлу сезону завршио на за њега очајном четвртом месту, са седам бодова заостатка за трећепласираном Зорјом из Луганска. Шест изгубљених мечева у сезони пресудило је да се овај тим не такмичи за врх табеле и места која воде у квалификације за Лигу шампиона.
Динамо Кијев је имао узбудљиву предсезону. Победили су Ал Хилал 1:0, дали четири гола Арису из Лимасола, савладали Волсфсбергер са 8:0...
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
НАШ ПРЕДЛОГ: 2&3+ (квота 1,65)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПСВ НЕ ДА "КРОЈФА": Сезону у Холандији традиционално отвара суперкуп, који носи име по легенди светског фудбала
04. 08. 2025. у 14:25 >> 14:36
ПОЧИЊЕ ЧЕМПИОНШИП: Бивши премијерлигаш гостује бившем трећелигашу на старту најјаче друге лиге на свету
04. 08. 2025. у 14:23 >> 09:59
ШОК: Две трећине запослених у Арсеналу ОДБИЛО карту за финале Лиге шампиона!
Најновије вести из фудбала су врло занимљиве.
19. 05. 2026. у 17:00
И ХРВАТ ДОЛИЈАО: Скандал! Шесторица тенисера и тренер ухваћени у намештаљкама - уништавали и доказе, суспензије и до 2045!
Међународна агенција за интегритет тениса (ИТИА) суспендовала је шест тенисера и једног тренера због кршења антикорупцијских правила тениса. Уз то, коригована је и казна за једног Хрвата који ће сада "само" шест и по година морати да буде ван свих тениских дешавања.
19. 05. 2026. у 16:42
"НИЈЕ ТАЧНО!" Дејан Станковић упутио оштар демантиј поводом неистинитих и тенденциозних тврдњи!
Поводом неистинитих и тенденциозних тврдњи неких медија да је тренер фудбалског клуба Црвена Звезда Дејан Станковић пружио подршку "дојучерашњем селектору ватерполо репрезентације Србије Урошу Стевановићу и репрезентативцима који су одлучили да не играју за национални тим док је Слободан Соро председник Ватерполо савеза Србије", агенција Танјуг обратила се нашем прослављеном фудбалеру и тренеру Дејану Станковићу и директору ВК Раднички Крагујевац Југославу Васовићу.
19. 05. 2026. у 14:50
Коментари (0)