ВЕРОНА БЕЗ ЛАЗОВИЋА У ЂЕНОВИ: Ђилардино има џокера за ослабљене "мастифе"

10. 11. 2023. у 14:43 >> 14:43

ЂЕНОВА дочекује Верону у другој утакмици 12. кола италијанске Серије А.

ВЕРОНА БЕЗ ЛАЗОВИЋА У ЂЕНОВИ: Ђилардино има џокера за ослабљене мастифе

Утакмица се игра на стадиону Луиђи Ферарис с почетком од 20 часова и 45 минута.

"Грифони" су 14. на табели Серије А са 11 бодова, три више од данашњег противника који је у зони испадања, тачније на 18. позицији. Екипа коју предводи некадашњи италијански ререзентативац Алберто Ђилардино прошлу сезону је провела у Серији Б, али се експресно вратила са амбицијама да ове сезоне задржи статус прволигаша.

Како сада ствари стоје, има и озбиљнијих кандидата за испадање, али Ђенова ће вероватно до краја сезоне стрепити за статус. То потврђује и последњи резултат у Серији А када је изгубила од једног противкандидата у борби за опстанак, Каљарија. Било је 2:1 за пробуђене Сарденце којима је то била друга узастопна победа у првенству и друга укупно у сезони.

Претходно је Ђенова победила најслабију екипу у лиги, бар када се гледа досадашњи бодовни салдо, Салернитану, са 1:0. Једини стрелац за "грифоне" на том мечу био је Гудмундсон у 35. минуту. Између ове две утaкмице дошао је Куп у коме је Ђенова победила Ређану са 2:1 после продужетка. Гости из Ређо Емилије су повели у првом полувремену, а победу Ђенови опет је, голом у 99. минуту, донео Гудмундсон, који полако постаје Ђилардинов џокер.

Верона долази можда у идеалном тренутку да се Ђенова одлепи са дна табеле. Реч је о екипи која је у великој резултатској кризи. Иако су "мастифи" првенство отворили двема победама, на гостовању Емполију (1:0) и код куће против Роме (2:1), то у до данас остале једине две утакмице у којима су тријумфовали.

Тренутно је Верона у серији од пет пораза, а у последњих десет утакмица забележили су два ремија и осам пута су погнуте главе напуштали терен. Један од тих пет узастопних пораза означио је и елиминацију из Купа Италије, Болоња је са 2:0 оверила пласман даље.

Репрезентативац Србије Дарко Лазовић играо је 64 минута у поразу са 3:1 од Монце, а замењен је због повреде због које ће пропустити и вечерашњи меч. Уместо њега је ушао Сирил Нгонге који је касније асистирао за почасни погодак "мастифа" и тако себи вероватно обезбедио место у стартној постави вечерас.

Верона није победила Ђенову у 16 последњих међусобних сусрета на "Марасију", а на последња два било је нерешено, 3:3 и 2:2. Последњих 13 сусрета у Ђенови дошло је најмање два гола, а већина и 3+.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&2+ (квота 1,75)

БРУКА КАКВУ РОЛАН ГАРОС НЕ ПАМТИ: Русија у шоку, нико не верује шта се дешава у Француској (ФОТО)

Француска и Русија немају баш најбоље најбоље односе откако је рат у Украјини почео у фебруару 2022. године, а то може да се види и на актуелном Ролан Гаросу, где се дешавају неке досад незабележене ствари.

29. 05. 2024. у 21:15

ОВО ЈЕ ИСТИНА О ТЕШКО БОЛЕСНОМ СИНУ: Не, није тачно да је Новак Ђоковић одбио да слави поене

Новак Ђоковић је на Ролан Гарос дошао са додатним теретом, какав га обично није пратио на путу ка великим тениским успесима. Не само да није освојио ниједну титулу у 2024, већ није одиграо ниједно финале. Падале су му и туђе металне флаше на главу, борио се са здравственим тегобама, а онда је неко решио да измисли једну "емотивну причу" која везе са истином нема.

29. 05. 2024. у 20:55

РУСИЈА ЈЕ ШОКИРАНА: Дејан Станковић преузео Спартак, али оно што је онда урадио син легенде СФРЈ фудбала - запањило је све у клубу

Досадашњи тренер Ференцвароша Дејан Станковић има нови клуб, након што је са поменутим освојио титулу првака Мађарске. Али нови почетак - није баш идеалан.

29. 05. 2024. у 14:48