НАПРЕДАК ЛОШ ПОД БАГДАЛОМ: Чукарички против Партизана коначно постигао гол

Оља Мркић

22. 11. 2023. у 13:32 >> 13:32

ЧУКАРИЧКИ гостује Напретку у заосталој утакмици осмог кола Суперлиге Србије.

НАПРЕДАК ЛОШ ПОД БАГДАЛОМ: Чукарички против Партизана коначно постигао гол

Фото: EPA-EFE/Tibor Illyes

Меч се игра од 16 часова на стадиону Младост у Крушевцу. Домаћи тим је 13. на табели са 14 бодова, три мање од гостију који су девети и победом на овом сусрету би ушли у топ 8, што би им на крају регуларног дела првенства гарантовало пласман у Лигу за првака.

Чукарички је у прошлој сезони био трећи и чак до пред крај првенства конкурисао за другу позицију, али ове године "брђани" су далеко и од те форме и од те позиције на табели. Данак је плаћен играњем на више фронтова пошто "бело-црни" нису навикли на обавезе у Европи, квалификације за Лигу Европе и групну фазу Лиге конференција.

Гости не знају за победу од 30. септембра када су савладали Спартак у Суботици са 3:0. Додуше, прошли су београдски Раднички у Купу Србије, али тек после бољег извођења једанаестераца. Одиграли су нерешено са Војводином (2:2) и Вождовцем (1:1) код куће, а све остале мечеве су изгубили. Да ствар буде гора, на тих шест утакмица постигли су само један гол, против Партизана у последњој такмичарској утакмици. 

С друге стране, Напредак је после серије лоших резултата током септембра и октобра, која је коштала посла тренера Драгана Перишића, заиграо нешто боље, али то је још далеко од жељене форме. После четири утакмице без победе, везали су Крушевљани два успеха под вођством новог тренера Владимира Гаћиновића, победу од 2:0 на гостовању Јавору у Ивањици и пролаз у Купу Србије, где су после бољег извођења једанаестераца елиминисали ужичку Слободу (било је 0:0 у 90 минута игре).

Ипак, нису дуго остали на победничокј стази пошто је велики шамар отрежњења стигао у виду убедљивог пораза на стадиону под Багдалом од новајлије у Супер лиги, ИМТ-а са Новог Београда. Милош Луковић и његов презимењак Лука су са по два гола у мрежи тог дана индиспонираног Владимира Савића. Ипак, фудбалери Напретка показали су карактер јер су већ у наредном колу славили на гостовању Раднику. 

Напредак је репрезентативну паузу искористио да одигра пријатељску утакмицу са Дубочицом у којој су изабраници Владимира Гаћиновића показали да знају да играју фудбал и постижу голове, победивши друголигаша са 4:0 на неутралном терену.

У Суперлиги Крушевљани играју очајно на свом терену, где су освојили само четири бода. Победили су Вождовац и играли нерешено са Војводином. Постигли су само три гола, два у победи 2:1 над Вождовцем и један у поразу 3:1 од крагујевачког Радничког. Да играју код куће као у гостима, Напредак би био у горњем делу табеле. Само су Партизан, Звезда и ТСЦ скупили више бодова у гостима од Крушевљана.

Тренутно су у серији од три пораза под Багдалом, али у клубу су оптимисти пред гостовање Чукаричког јер сматрају да су квалитетно искористили репрезентативну паузу. Капитен Љубомирац неће бити у тиму због жутих картона, а Бастајић и Садиковић су дуго одсутни. Чека се повратак Ђековића из младе репрезентације.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS 

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 2,15)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП СЕ ОВОМЕ НИЈЕ НАДАО: Иран напрасно добио савезника

ТРАМП СЕ ОВОМЕ НИЈЕ НАДАО: Иран напрасно добио савезника

Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... А најновије вести из спорта тичу се управао Иранаца и Сједињених Америчких Држава, чији је председник Доналд Трамп недавно изјавио да би Ирану било боље да не долази на Мундијал који се управо и у САД одржава ове године. Па опет, прописи су јасни, Иранци "морају у Америку", али... Сада су добили важног савезника у својој намери да Мундијал играј негде другде.

18. 03. 2026. у 17:16

НАПРАВИЛИ СУ ПОДВИГ! НЕВЕРОВАТНО! Владимир Путин данас није крио одушевљење ЊИМА! (ВИДЕО)

"НАПРАВИЛИ СУ ПОДВИГ! НЕВЕРОВАТНО!" Владимир Путин данас није крио одушевљење ЊИМА! (ВИДЕО)

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и - спортске догађаје. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Италије. У тој земљи је окончан спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси урадили оно што Запад није могао ни да сања. А руски председник Владимир Путин је због тога и те ккако одушевљен.

18. 03. 2026. у 15:45

Коментари (0)

КАДА СУ ЦВЕТАЛЕ ЛАЖИ: Моћ пропаганде у нашем добу - Лаж се прошири светом пре него што истина устане из кревета