ВЛАХОВИЋ СПРЕМАН ЗА "ГРИФОНЕ": Алегри верује да је Јувентус спреман за титулу

О. М.

15. 12. 2023. у 15:18 >> 15:18

ЈУВЕНТУС гостује Ђенови у првој утакмици 16. кола италијанске Серије А. Утакмица се игра од 20 часова и 45 минута на стадиону "Луиђи Ферарис".

ВЛАХОВИЋ СПРЕМАН ЗА ГРИФОНЕ: Алегри верује да је Јувентус спреман за титулу

Ђенови прети експресан повратак у Серију Б након само једне сезоне. Овај клуб већ трећу сезону заредом прелази између првог и другог разреда италијанског фудбала, а како ствари тренутно стоје, та клацкалица би лако могла да се настави и четврти пут.

"Грифони" су тренутно само три бода изнад зоне испадања на 14. месту са 15 бодова. Главни циљ који је управа клуба поставила пред тренера Алберта Ђилардина је и био да избегне учешће у борби за опстанак.

У последњем колу италијанског шампионата "грифони" су поражени у гостима од Монце резултатом 1:0, а само неколико дана раније су истим резултатом елиминисани из Купа Италије од Лација на Олимпику.

Тим Алберта Ђилардина је победио само у једној од последњих шест утакмица, уз четири пораза и један реми. Последњи тријумф остварили су пре више од месец дана победом над Вероном од 1:0 на овом стадиону на коме данас дочекују Јувентус.

Иначе, Ђенова игра много боље против јачих тимова. Против шампиона Наполија је изборила реми 2:2, Рому је "разбила" са 4:1, док је од Лација и Милана изгубила минималним резултатом, а мало је недостајало оба пута да стигне до бода.

С друге стране, Јувентус за сада игра према очекивањима, а када су "бјанконери" у питању, то је увек борба за највиши пласман. "Стара дама" је тренутно друга на табели Серије А са 36 бодова, два мање од лидера Интера и чак 12 више од носиоца "скудета" Наполија, који је на петој позицији.

Учинак Јувентуса ове сезоне је за похвалу, са само једним поразом у 15 одиграних мечева. Изгубили су само од Сасуола са 4:2. крајем септембра.

У претходном колу Јувентус је победио управо шампиона. Изабраници Максимилијана Алегрија су на свој начин славили у Торину са резултатом 1:0, а три бода донео је сјајни Федерико Гати голом у 51. минуту меча. Колико је ова победа значајна за Јуве говори и податак да је и вечито опрезни тренер "старе даме" Масимилијано Алегри после ње изјавио да је Јувентус кандидат за титулу.

Репрезентативци Србије Душан Влаховић и Филип Костић били су стартери у дербију и обојица су замењени, у 71, односно 83. минуту утакмице. Што се тиче центарфора "орлова" и "бјанконера", Алегри је открио да је замењен јер се жалио на грчеве и да ће бити спреман за вечерашњи дуел.

Ђенова је прошле године после великог преокрета савладала Јувентус код куће са 2:1. Гости су повели голом Дибале, а домаћи до преокрета стигли головима у 87. и 95. минуту утакмице.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 2,00)

ТО ЈЕ ТО, ДАНАС ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО! Ових десет ствари о ЕУРО 2024 треба да знате - чак и ако не пратите фудбал

КАДА почиње Европско првенство у фудбалу, ЕУРО 2022? Данас! На порталу "Новости" вас чека не само комплетан распоред утакмица, сатница свих мечева (раздвојена на распоред и по групама и, посебно, по данима), већ вас овде чека и свакодневно извештавање са највеће фудбалске смотре, уз обиље занимљивости, снимака, преноса, фотографија, утисака из репрезентације Србије, али и других учесника. А опет, ако вас фудбал и не занима превише, ових десет ствари о шампионату Европе ипак треба знати.

14. 06. 2024. у 00:16

СРАМ ВАС БИЛО! Енглези се баш плаше Србије, раде све да подигну тензије пред меч против орлова

СРАМ ВАС БИЛО! Енглези се баш плаше Србије, раде све да подигну тензије пред меч против "орлова"

ЕВРОПСКО првенство у фудбалу почиње у петак од 21 час, част да отвори ЕУРО 2024 имаће Немачка и Шкотска. Дуел ће бити одигран у Минхену, а ко о чему, Енглези пишу о навијачима Србије.

13. 06. 2024. у 19:33