ЕНГЛЕСКИ ВЕЛИКАН ЈЕ У НАЛЕТУ: Може ли до седмог везаног тријумфа у свим такмичењима?

В.М.

27. 03. 2024. у 09:12

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалерке Челсија ће покушати да упишу седму узастопну победу у свим такмичењима када буду угостиле Ајакс. Меч се игра на ''Стамфорд бриџу'' са почетком у 21.00.

ЕНГЛЕСКИ ВЕЛИКАН ЈЕ У НАЛЕТУ: Може ли до седмог везаног тријумфа у свим такмичењима?

EPA/EFE

Енглеска екипа је на првом сусрету ових тимова пре осам дана показала да је тренутно далеко квалитетнији тим. Славила је са 3:0 на ''Јохан Кројф арени'' и данас не би требало да има проблема да се пласира у ново полуфинале.

Своју доминацију приказале су и у груној фази кроз коју су се прошетале без пораза. Оствариле су четири победе уз два ремија и одличну гол-разлику, 15:5.

Што се тиче саме форме екипе, фудбалерке Челсија се налазе у великом налету, нанизале су шест победа у свим такмичењима, а чак пет њих оствариле су без примљеног гола.

За викенд су рутински савладале Вест хем са 2:0 у малом градском дербију и тако се задржале на врху табеле енглеског шампионата.

Вреди напоменути да се у редовима домаћина налази наша репрезентативка и најпознатија фудбалерка Јелена Чанковић, која је одиграла 13 утакмица ове сезоне за екипу из Лондона, али и даље није постигла ниједан гол.

Са друге стране, готово немогућ задатак је пред играчицама Ајакса које се вечерас врло вероватно опраштају од Лиге шампиона. Заостатак од три гола је огроман и веома тешко ће уопште постићи гол пошто Челсијева одбрана игра на изузетно високом нивоу.

Сем пораза у првом сусрету, гостујуће играчице се налазе у одличној форми. То им је био једини несупех на последњих десет утакмица и поред њега су уписале чак девет победа.

Оно што им преостаје у завршници сезоне је борба за титулу, друге су на табели холандског првенства и водиће велику битку са првопласираним Твентеом који им бежи четири бода.

Генерално ове године Ајакс игра утакмице са великим бројем погодака, што смо и видели против Цволеа за викенд када су славиле са 3:2, а нову голеаду очекујемо вечерас, сличну оној из првог сусрета данашњих ривала.

НАШ ТИП: |1+&3+ (квота 1,48)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол

Терористички напад у Москви, током ког је пре годину дана у тржном центру "Крокус сити хол" убијено 145 људи, могао је да буде избегнут да се повело више рачуна о омиљеном месту окупљања терориста који су тај ужасан злочин извршили.

13. 03. 2025. у 17:44

УБИЈЕН ТИМУР АМИРОВ: Тренер погинуо у Украјини пола године након што му је тамо рођени брат изгубио живот

УБИЈЕН ТИМУР АМИРОВ: Тренер погинуо у Украјини пола године након што му је тамо рођени брат изгубио живот

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

13. 03. 2025. у 17:43

Коментари (0)

ОБАСЈАЈ ТАМУ – СНАЖНА ПОРУКА НАДЕ ЗА ЖЕНЕ ЖРТВЕ НАСИЉА