СЕЗОНА ЈОШ НИЈЕ ГОТОВА: Интер је шампион, али ту је још пар рекорда које напада

О. М.

28. 04. 2024. у 09:45

НОВИ шампион Италије Интер одиграће утакмицу 34. кола Серије А у необичном термину од 12 часова и 30 минута када на стадион "Ђузепе МЕаца" дође Торино.

Биће то прва утакмица у којој ће "нероазури" носити две звездице изнад кјлупског грба - као симбол 20 наслова првака Италије. Навијачи градског ривала Милана нису баш одушевљени што је Интер право да другу звездицу пришије добили уптраво у "дербију дела Мадонина" кад су као номинални гости славили са 2:1 и стекли недостижних 17 бодова предности на чак пет кола пре краја, што је рекордно рано када је Интер у питању.

Наравно да такав епилог није могао да донесе ништа друго него "фрку" на терену, па су од 90. минута подељена по три црвена и жута картона.

Иначе Интер је постао тек други клуб који је стекао право на другу звезду, после Јувентуса који их има три, а Милану недостаје један скудето да добије то право.

Фудбалери Интера имају разлога да славље због освојене титуле одложе до краја сезоне, јер је на тапету још један рекорд - да сеzону заврше са троцифреним бројем бодова. Не могу ипак да оборе рекорд Јувентуса од 102 бода из 2014. године, јер им је максимум, уз све победе до краја, 101 бод.

"Неро-азури" су у последњих шест утакмица остварили три победе, две нерешене и један пораз. Тај пораз, додуше, нису доживели у првенству него у Лиги шампиона. У Серији А су последњи и једини пут изгубили од Сасуола у септембру. Имају 10 победа и два неодлучена меча у последњих 12. Кикснули су, ако се тако може рећи, за ова два ремија, само против Каљарија и против Наполија, а оба пута без победа су остајали после 82. минута.

Зато не би било изненађење да "интеристи" мало "смање гас" против Торина, али их можда "буднима" остави жеља да наставе низ непобедивости против "бикова" који траје од априла 2016. године на "Меаци".

Торино је сада три бода мање од места међу првих осам и шансе да се такмичи следеће сезоне у Европи. Додуше Фиорентина има утакмицу мање и бод више па та разлика може да се попне на четири бда, али то је достижно пет кола до кртаја. Невоља је што "бикови" имају прилично тежак рапсоред у тих пет кола. После Интера гостују и Болоњи, а дочекују Аталанту и Милан. Једини лак противник им је гостовање Верони, али пошто се "мастифи" боре за опстанак и то би могла да буде потенцијална "мина" за екипу наших Ивана Илића и Вање Милинковић-Савића.

У првом делу сезоне у Торину било је три нула за Интер и то је готово половина голова које је Торино примио на свом терену (осам) ове сезоне. На полувремену је било нерешено, што је карактеристика "бикова ове сезоне. НА 24 од њихове 33 утакмице дошао је "икс" на полувремену.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1X-1 (квота 1,58)