КОМШИЈАМА СЕ НЕ ПИШЕ ДОБРО: Црногорски шампиона у катастрофалној форми дочекује обрачун са "плаво-белима"
У другом колу квалификација за Лигу конференција копља ће укрситити Динамо Батуми и Дечић, а први сусрет овог двомеча биће одигран вечерас на "Адјарбет арени" (19.00).

Фото Profimedia
Фудбалери Дечића су након освајања прве титуле у историји клуба имали неславан деби у квалификацијама за Лигу шампиона, жреб их је упарио са ТНС-ом и реално гледано нису имали шане за пролаз даље.
Све је било јасно већ на првом сусрету када су на полувремену губили са 0:3, тако да се сада "спуштају" у квалификације за Лигу конференција на којима се нису прослављали у последње две године у којима су елиминисани на старту квалификација за треће најјаче европско такмичење.
Једноставно тим који на располагању има Милорад Петковић не поседује квалитет да се такмичи у европским такмичењима и са разлогом је аутсјадер и на овом двомечу.
Играће против Динама из Батумија који је такође елиминсан из првог кола квалификација за Лигу шампиона, али је пружио знантно већи отпро Лудогорецу који је квалитенији тим од ТНС-а.
Након што су поражени у Раграду резултатом 1:3, фудбалери Динама су одиграли одлично пред својим навијачима, постили су брз гол преко Мамукашвилија који је затресао мрежу у трећем минуту, а након тога су нападали већим делом меча, али срећа није била на њиховој страни и на крају су елиминисани (укупан резултат 2:3).
Ипак, тај добар наступ може бити подстрек за Батуми који се мучио у првом делу сезоне и разлику од прошле када је већим делом грузијског првенства био први или други сада је дочекао полусезону на четрвој позицији са осам бодова заостатка у односу на водећи Дила Гори што је разочарање с обзиром да су браниоци титуле.
Грузијском шампиону предност може бити и то што је већ дуго у такмичарском погону, за разлику од Дечића за којег се видело против ТНС-а да му фале мечеви у ногама и да није физички најбоље припремљена екипа.
Што се тиче изостанака, оба тима немају проблема са њима, тако да ће менаџери вечерашњих ривала имати на располагању своје најбоље играче.
Вечерас би предност дали Динаму из Батумија, сматрамо да је квалитентији тим од Дечића који је поред испадања од ТНС-а доживео и три пораза у припремном периоду и евидентно је да је у веома лошој форми дочекао почетак такмичарског дела кампање.
КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: 1 (квота 1,45)
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

"УС**** СМО СЕ!" Михаил Дегтјаров шокирао целу Русију - и то усред највећег догађаја који Русија организује
Русија је, откако је почео рат у Украјини, на мети бројних санкција, па и спортских, услед чега руске репрезентације не могу да играју међународне такмичарске утакмице. Србија је једна од ретких која је изашла у сусрет Русима, а то је био изврстан повод да у Београд дође и руски министар спорта, Михаил Дегтјаров. Сада, када се вратио у Руску Федерацију, најпре је одржао састанак са руским председником, Владимиром Путином, а онда шокирао јавност Русије.
19. 06. 2025. у 20:01

УБИЈЕН КИРИЛ БАБИЧУК: Репрезентативац погинуо у Украјини
Рат у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.
19. 06. 2025. у 13:20

ОВАКО ЈЕ СЕРГЕЈ "ИЗЛУЂИВАО" РЕАЛ: Најбољи потези којима је Милинковић Савић "мучио" Мадриђане на Светском клупском првенству (ВИДЕО)
Светско првенство за клубове (енгл. FIFA Club World Cup 2025) игра се у Америци, а фантастичну утакмицу Реал Мадрид - Ал Хилал добрим делом је обележио и српски фудбалер, Сергеј Милинковић Савић.
19. 06. 2025. у 12:40
Коментари (0)