ГРУЗИЈА ИГРА ЛЕП И ЕФИКАСАН ФУДБАЛ: Албанци желе да "потврде брејк" после неочекиване победе на гостовању Украјини

О. М.

10. 09. 2024. у 09:39

У мечу другог кола УЕФА Лиге нација састаће се Албанија и Грузија. Овај сусрет у оквиру групе 1 Лиге Б на програму је у уторак, од 20.45 часова.

ГРУЗИЈА ИГРА ЛЕП И ЕФИКАСАН ФУДБАЛ: Албанци желе да потврде брејк после неочекиване победе на гостовању Украјини

Албанија је неочекивано, али заслужено дошла до три бода против Украјине и то након преокрета. Јухим Конопља постигао је први гол за Украјину у 49. минуту, али је Албанија головима Ардијана Исмајљија у 54. минуту и Јасира Асанија у 66. минуту заслужено победила.

Тренер Силвињо није успео да уведе тим у нокаут фазу Европског првенства 2024. године, али с обзиром на то да им је ово било тек друго учешће на Евру, пласман је био значајан успех, нарочито имајући у виду да су се "црно-црвени" налазили у такозваној "групи смрти" са Шпанијом, Италијом и Хрватском.

У сезони Лиге нација 2022/23, Албанија је завршила на трећем месту у групи са три тима, такмичећи се против Израела и Исланда, пошто је Русија избачена неразумном одлуком УЕФА.

Нису успели да победе у четири утакмице против Исланђана и Израелаца. Силвињов тим је у последњих десет утакмица остварио само три победе, уз четири пораза и три ремија. Грузију нису победили од 2005. године и од тада против "крсташа" имају три неодлучене и два пораза.

Грузија у последње време постаје озбиљна фудбалска прича.

У овај меч улази после убедљиве победе над Чешком од 4:1, уз три постигнута гола између 53. и 66. минута. Иако је Чешка имала 56 одсто поседа лопте, није успела да створи ниједну велику шансу, док је снажним контранападима Грузија створила четири велике шансе.

Звезда тима и најбољи играч утакмице Хвича Кварацхелија уписао је гол и асистенцију, што је девети пут у последњих десет утакмица "крсташа" у којима фудбалер Наполија даје свој допринос голом или асистенцијом (седам погодака, шест додавања).

Грузија је дебитовала на Европском првенству 2024. године, и иако је испала од Шпаније у осмини финала, треће место у групи и пролаз у нокаут фазу био је сам по себи огроман успех.

Грузија има импресиван скор у Лиги нација, победивши у шест од последњих седам утакмица у такмичењу. Укупно су изгубили само једном, шест пута ремизирали и остварили 12 победа у 19 мечева у Лиги нација. Међутим, екипа Вилија Сањола, који је на командном мосту од фебруара 2021. године, мучила се на гостовању, изгубивши шест од последњих осам утакмица у гостима од новембра 2022. године.

Фудбалери Грузије негују динамичан и леп за око фудбал, због чега су покупили симпатије многих неутралних навијача. Албанци су, с друге стране, домаћини и може се очекивати да ће после победе над Украјином желети да "потврде брејк".

КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: ГГ (квота 1,95)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

ДОСАД НАЈВЕЋЕ ОТКРИЋЕ О СТАЊУ ЛЕГЕНДАРНОГ ШУМИЈА! Ево како је Михаел Шумахер сада и зашто се у терапији користи вожња аутомобилом

МИХАЕЛ Шумахер је пре скоро 11 година доживео велику несрећу, а у јавност је сада испливао један детаљи који је обрадовао све поклонике чувеног "Шумија".

09. 09. 2024. у 21:00

РУСИЈА ЈЕ ТО: Дејан Станковић добио највише гласова, а није изабран за тренера месеца

Дејан Станковић, од овог лета шеф стручног штаба ФК Спартак из Москве, није успео да победи у избору за најбољег тренера руске Премијер лиге (РПЛ) за месеце јул и август.

09. 09. 2024. у 19:48