САМО ВЕРДЕР ЗНА КАКО СЕ ПОБЕЂУЈЕ ОВДЕ: Мајнц непоражен од марта, Бајернова "осмица" била корисна васпитна мера

О. М.

15. 09. 2024. у 12:52

МАЈНЦ и Вердер траже своју прву победу у сезони Бундеслиге када се у недељу састану на "Мева арени".

САМО ВЕРДЕР ЗНА КАКО СЕ ПОБЕЂУЈЕ ОВДЕ: Мајнц непоражен од марта, Бајернова осмица била корисна васпитна мера

Домаћин је тренутно 12. на табели са два бода и гол-разликом 4:4, док је гост место испод са истим бодовним салдом и гол-разликом 2:2.

У претходном колу, непосредно пред репрезентативну паузу, Мајнц је одиграо 3:3 са Штутгартом, а Вердер је поделио бодове са Дортмундом (2:2).

Фудбалери Мајнца показали су изузетан карактер против Штутгарта, с обзиром на то да су губили са 2:0 после само 15 минута, али су головима Надиема Амири у 43. минуту и ​​Јонатана Буркарта у 62. минуту успели да изједначе. Драми ту није био крај јер је Фабијан Ридер довео Штутгарт у ново вођство у 88. минуту, али је Максим Лајч у четвртом минуту надокнаде постигао трећи гол за Мајнц и обезбедио да његова екипа оде из Штутгарта са заслуженим бодом.

Домаћини су ремизирали своју прву лигашку утакмицу 1:1 против Унион Берлина, у утакмици у којој су имали 54% поседа лопте и произвели две велике шансе из својих 14 шутева, али су се такође суочили са 15 шутева и две велике шансе.

Екипу Боа Хенриксена је тешко победити, непоражени су у последњих 11 лигашких утакмица, победивши пет и ремизирајући шест, рачунајући и крај прошле сезоне када су успели да опстану у лиги иако то после пораза 0:8 од Бајерна нико није очекивао. Али, управо то је био последњи пораз Мајнца у Лиги, пре равно шест месеци.

Мајнц је такође непоражен у последњих девет утакмица код куће, али им је последњи пораз на "Мева арени" нанео управо Вердер, фебруара ове године.

Гости улазе у окршај помало и незадовољни ремијем против Борусије Дортмунд јер су последњих 20 минута имали играча више, када је Нико Шлотербек искључен у 73. минуту.

Сами су криви, јер су са играчем више, а искључен је централни бек, упутили само један ударац у оквир противничког гола.

У првом колу Вердер је ремизирао 2:2 против Аугсбурга у изједначеној утакмици, са обе стране по 11 шутева и три велике шансе.

Екипа Олеа Вернера има други најгори резултат у броју створених шанси од било ког тима у Бундеслиги и трећи најмањи број удараца у гол по мечу до сада.

Вернеров тим је непоражен у последњих седам лигашких утакмица, победио је три пута и четири пута ремизирао, а постигао је 14 голова у тим утакмицама.

Вердер из Бремена је такође непоражен у последња три гостујућа меча у Бундеслиги, иако су изгубили три од претходна четири меча у гостима.

Кликните на линк за НАШ ТИП: 0-2 (квота 2,05)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

ШТА ЋЕ ЗАПАД РЕЋИ? Руси масовно дошли на Звездин меч и урадили - ово (ФОТО)

Црвена звезда се недавно четврти пут пласирала у Лигу шампиона, а пред први меч у "реновираном" елитном надметању (четвртак, 18.45 против Бенфике, уз пренос уживо на порталу "Новости") било је и те како "живо" на стадиону "Рајко Митић".

15. 09. 2024. у 12:34

РУСИЈА ЈЕ ТЕК САД У ШОКУ! Амери открили: Светски моћници сакрили кључни допинг-доказ који би спасао руско чудо од детета!

РУСИЈА ЈЕ ТЕК САД У ШОКУ! Амери открили: Светски моћници сакрили кључни допинг-доказ који би спасао "руско чудо од детета"!

РУСИЈА и Украјина су и даље у центру пажње светске јавности због рата који се одвија од фебруара 2022, али један догађај, који је спадао у најважније вести непосредно пред избијање тог сукоба, сада је добио наставак. И то прилично шокантан за Русе. Поготово што је откриће - америчко.

12. 09. 2024. у 19:59

НОВАК ЂОКОВИЋ ОТКРИО ВЕЛИКУ ПРЕВАРУ АТП-а! Нису ни сањали да ће ово да се деси

Новак Ђоковић 2024. годину завршава без иједног освојеног гренд слем турнира, али уз историјску златну олимпијску медаљу са Игара у Паризу, а и све конкретније активирање тзв. "Нолетовог синдиката тенисера". Управо он је открио запањујуће податке о понашању АТП-а, Асоцијације тениских професионалаца.

12. 09. 2024. у 17:36