ДВА ЛАКА ИСПИТА ЗА ЕНГЛЕЗЕ: На Старом континенту почињу квалификациони мечеви за пласман на Мундијал 2026. године

Стефан Рајић

21. 03. 2025. у 15:00

Мундијал је проширен на 48 селекција, али Европа има само 16 места. Грозничава битка за пласман на Светско првенство 2026. године у САД, Канади и Мексику, званично на Старом континенту започиње дуелима у петак. Пласман на планетарну смотру оствариће директно само победници група, док ће другопласниране репрезентације морати да прођу решето баража. Србија ће се укључити у борбу тек од јуна, пошто је у овом термину очекује бараж за А дивизију Лиге нација.

ДВА ЛАКА ИСПИТА ЗА ЕНГЛЕЗЕ: На Старом континенту почињу квалификациони мечеви за пласман на Мундијал 2026. године

FOTO: EPA-EFE/ANDY RAIN

Сви тимови који немају обавезе у најмлађем УЕФА надметању одиграће две рунде. Од свих селекција најатрактивнија је Енглеска која се налази у нашој групи. Са новим селектором Томасом Тухелом, Горди албион неће имати тежак задатак да у два сусрета на “Вемблију” надвисе Албанију (петак, 20.45), затим Летонију (24. март, 20.45).

Енглези су са Албанијом играли три пута као домаћин и у два наврата су јој давали по пет “комада”, док је једном било 2:0. Летонија такође није претња за острвљане, јер је од 2023. уписала само два тријумфа и то оба 1:0 против Фарских острва.

Од преосталих селекција, Норвежани се истичу фантастичиним индивидуалним квалитетима. Селектор Солбанкен ће за ову акцију моћи ће да рачуна на нападаче Халанда (Сити), Серлота (Атлетико Мадрид), Нусу (Лајпциг) и капитена Одегарда (Арсенал). Победе на два гостовања против Молдавије (22. март) и Израела (25. марта) очекују се од селекције која јури пласман на Мундијал први пут после 1998. године.

Од јачих репрезентација на сцену излази и Пољска Роберта Левандовског. Ветеран из Барселоне имаће вероватно свој “последњи плес” у настојању да се црвено-белог дреса највероватније опрости на СП. Уз хук навијача на националном стадиону у Варшави, Литванија (21. марта) И Малта (24. март) морали би да буду “лак залогај” за Пољаке.

Падобран за бараж

Четири места за бараж припашће победницима група из претходног издања Лиге нација. Будући да је од 14 најбољих, чак десет екипа смештено у прва два шешира, уколико они оправдају улоге фаворита и обезбеде једно од два места у квалификацијама, онда приоритет за плеј-оф (уколико га не изборе) имају Северна Македонија, Северна Ирска, Молдавија и Сан Марино, као птваци својих гтупа.

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОТКРИВЕНО ИДЕ ЛИ ПОВРЕЂЕНИ ЛУКА ДОНЧИЋ НА ЕВРОБАСКЕТ 2025! И долази ли уопште у Србију на меч са Јокићем и орловима...

ОТКРИВЕНО ИДЕ ЛИ ПОВРЕЂЕНИ ЛУКА ДОНЧИЋ НА ЕВРОБАСКЕТ 2025! И долази ли уопште у Србију на меч са Јокићем и "орловима"...

Сви који воле кошаркашку репрезентацију Словеније, или је просто прате због њеног највећег аса, питали су се у ова два дана - да ли ће напрасно повређени Лука Дончић моћи да игра на Европском првенству које крајем месеца почиње. И, одговор је стигао.

17. 08. 2025. у 20:14

ДАРКО МИЛИЧИЋ УЛЕТЕО НА ТЕРЕН ЗБОГ СИНА: Једва дошао себи због онога што је Лазар урадио - и он, и жена Зорана (ФОТО/ВИДЕО)

ДАРКО МИЛИЧИЋ УЛЕТЕО НА ТЕРЕН ЗБОГ СИНА: Једва дошао себи због онога што је Лазар урадио - и он, и жена Зорана (ФОТО/ВИДЕО)

Дарко Миличић, један од највећих српских кошаркашких талената у 21. веку, можда није успео да оствари све своје снове у "игри под обручима", али... баш због кошарке - опет је срећан.

17. 08. 2025. у 15:49

Коментари (0)

ДАРКО МИЛИЧИЋ УЛЕТЕО НА ТЕРЕН ЗБОГ СИНА: Једва дошао себи због онога што је Лазар урадио - и он, и жена Зорана (ФОТО/ВИДЕО)