ОДЛАЖЕ СЕ БАРСЕЛОНИНО СЛАВЉЕ: Очекујемо победу домаћина уз минимално три гола на мечу
ИАКО је титула практично изгубљена, Реал Мадрид ће против Мајорке тражити победу којом би бар за 24 сата одложио промоцију Барселоне у новог првака Шпаније.
FOTO: AP/Tanjug
НЕ ПРОПУСТИТЕ НАШЕ ТИКЕТЕ ДАНА
После драматичног Ел Класика и пораза 4:3, у коме је Барселона за 14 минута надахнућа (од 20. до 33. минута) преокренула вођство које је "бланкосима" донео Килијан Мбапе. Нешто касније Барса је постигла и четврти гол па је Француз остао ускраћен за прву победу над Барсеоном у дресу "краљевског клуба" упркос хет-трику који је комплетирао средино мдругог полувремена.
Реал Мадрид сада заостаје седам бодова за вечитим ривалом, а остала су само три кола до краја. Неуспех против Мајорке значио би и математичку потврду нове титуле за Барсу.
Карло Анчелоти, који се на крају сезоне опрашта од клупе и преузима репрезентацију Бразила, жели достојан завршетак мандата. Победе у преостала три меча – против Мајорке, Севиље и Сосиједада – биле би каква-таква сатисфакција за одлазећег тренера кога од јесени мења Шаби Алонсо.
Реал је веома поуздан код куће ове сезоне, са 14 победа у 17 мечева на „Сантијагу Бернабеу“ (14-1-2), а у последња два наступа славио је против Атлетик Билбаа и Селте.
Историја је такође на страни домаћина. Реал је победио Мајорку у свих последњих осам лигашких домаћинстава, уз гол-разлику 25:6. Последњи пут је Мајорка освојила бод у Мадриду још 2008. године.
Међутим, гости са Балеарских острва долазе охрабрени победом од 2:1 над Ваљадолидом, којом су прекинули низ од три утакмице без победе. Екипа Хагобе Арасатеа налази се на 9. месту и има истих 47 бодова као и Рајо Ваљекано, а само два мање од Селте, која држи седму позицију која вероватно води у Лигу Европе. Лига Конференције је достижна, што је више него пристојан учинак за прву сезону Арасатеа на клупи.
Оно што не улива поверење навијачима Мајорке јесу слаба гостовања. У последњих осам утакмица ван куће изгубили су пет пута, укључујући три од последње четири – сва три пута резултатом 1:0. Осим тога, чак у осам од 17 мечева у гостима ове сезоне нису дали ни гол, што је један од најгорих учинака у лиги.
Иако су у првом колу на Балеарима успели да изненаде Реал и изборе реми 1:1, у Суперкупу су изгубили са убедљивих 3:0 и тешко је очекивати да могу зауставити моћни мадридски напад који ће сигурно желети реакцију после болног пораза у Барселони.
Реал ретко греши код куће, посебно против Мајорке. Очекујемо победу домаћина уз минимум три гола на мечу.
НАШ ТИП: 1&3+ (квота 1,92)
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС
ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА
Препоручујемо
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
ПЛАНЕТА У НЕВЕРИЦИ: Иранске фудбалерке које су одбиле да певају химну - доживеле ШОКАНТНУ ствар
Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао оно што су урадиле иранске фудбалерке, па је то чак довело и до тога да реагује председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп, а онда и до једног шок-обрта.
11. 03. 2026. у 19:25
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)
У најновије вести везане за Русију - "уплела" се и Србија.
11. 03. 2026. у 17:01 >> 17:43
Коментари (0)