ЕВРОПСКИ И СВЕТСКИ ШАМПИОНИ ИЗГЛЕДАЈУ НЕЗАУСТАВЉИВО: Прошлогодишњи финалиста се провукао у четвртфиналу
У другом полуфиналном сусрету одбојкашке Лиге нација гледаћемо велики дерби између Америке и Италије.

Фото Profimedia
Американци су у регуларном делу показали најбољу одбојку, константно су играли у најјачем саставу и заслужено су заузели прво место са резултатом 10-2.
Са улогом великог фаворита су ушли у четвртфинали меч са Француском и то су оправдали у прва два сета, али након тога Французи су направили одређене промене. У игру су ушли Патри и Бизар који су потпуно променили ток меча и ''галски петлови'' су ношени њима поравнали на 2:2. Ушло се у пети сет у којем су Американци били смиренији и на крају су славили са 3:2 (25:21, 25:18, 17:25, 24:26, 15:9).
Чету Џона Спироуа је предводио искусни Мет Андерсон са 22 поена, а 16 је придодао Џешки.
Американцима ће ово бити четврто полуфинале у пет издања Лиге нација и покушаће да барем понове прошлогодишњи успех када су догурали до финала у којем је управо Француска била боља од њих.
Што се тиче Италијана, они су након нешто слабијег почетка такмичења дали гас. Славили су на девет од последњих десет мечева и са невероватном дозом самопоуздања су дошли на завршни турнир.
Актулени светски и европски шампиони су сву своју силину показали у четвртфиналу када су демолирали репрезентацију Аргентине са 3:0 (25:17, 25:13, 25:14).
Требало им је нешто више од сат времена да се пласирају у полуфинале и орни су да по први пут освоје Лигу нацију.
Против ''гаучоса'', највише се истакао Алесандро Микелето који је постигао 15 поена, док су Лавија и Ромео додали 12, односно 11.
Данашњи ривали су већ одиграли један меч у овосезонском издању Лиге нација, Италијани су тада били у ослабљеном саставу што су Американци искористили и рутински славили са 3:0.
Верујемо да ћемо данас гледати доста занимљивији меч у којем ће ''азури'' чекирати карту за финале.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
НАШ ТИП: Америка - Италија 2 (квота 1,45)
Препоручујемо

ЧЕТУ НИКОЛЕ ГРБИЋА НОСИ ХУК СА ТРИБИНА: Јапанци се неће предати без борбе
22. 07. 2023. у 12:15

ЗВЕЗДА СЕ СПРЕМА ЗА ФИОРЕНТИНУ: Барак Бахар прави озбиљну машинерију од српског првака
22. 07. 2023. у 12:35 >> 12:35

РОЛАН ГАРОС, НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ: Јаник Синер "напустио терен" после непуна два сата - више и "није хтео да се задржава"
Ролан Гарос 2025, други тениски гренд слем турнир у сезони, ушао је у завршницу, а данас су остварени неки занимљиви резултати.
04. 06. 2025. у 18:25

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта Британци хоће да ураде са милијардама од продаје Челсија
Док несмањеном жестином траје рат у Украјини, или како Русија то зове, "Специјална војна операција", најновије вести везане за Украјину, Русију, њихов сукоб али и спорт - прилично су шокантне за Русе.
04. 06. 2025. у 12:33

ФРКА КАКВУ АЛБАНИЈА НЕ ПАМТИ! Јавио се и "издајник" кога су оптужили да сарађује са Србима
КОМПЛЕТНА Тирана је на ногама! Цела нација је у приправности пре утакмице између Албаније и Србије (субота, 20.45) у квалификацијама за Светско првенство 2026. године.
04. 06. 2025. у 10:31
Коментари (0)