ЂОКОВИЋ ЈЕ СПРЕМАН ДА ЗАБЛИСТА: Ноле против Карлитоса по пети пут!

М.М.

18. 11. 2023. у 08:25

НОВАК Ђоковић и Карлос Алкараз састаће се у полуфиналу Мастерс купа у Торину (21:00).

ЂОКОВИЋ ЈЕ СПРЕМАН ДА ЗАБЛИСТА: Ноле против Карлитоса по пети пут!

FOTO: Tanjug/AP

Ноле је први пут на Мастерс купу заиграо 2007. године и тада није успео да упише ниједан тријумф.

Годину дана касније видели смо много зрелијег Новака који је стигао до победничког трофеја.

Тада је угрупној фази поражен од Жоа Вилфрида Цонге, међутим, био је то пораз који није много болео.

У полуфиналу је савладао Жила Симона да би у финалу узео меру петом тенисеру света, однсоно Николају Давиденку.

Завршни мастерс се играо у Шангају, а рођени Београђанин је након тога четри пута покорио Лондон и једном Торино.

Прошле године је уписао шест победа и у финалу је савладао Норвежанина Каспера Руда.

Своје 16. учешће је почео победом над Холгером Рунеом, да би нешто касније претпрео пораз од Јаника Синера.

Стефанос Циципас је одустао од такмичења и рачуница је била јасна, Ђоковићу је био потребан тријумф од 2:0 како би осигурао директан пролаз у полуфинале.

Хуберт Хуркач је упао у као резерва и одиграо је сјајан меч, на крају је успео да "откине" сет који је могао скупо да кошта двадесетчетвороструког гренд слем шампиона.

Неколико сати касније Синер је имао све у својим рукама, математика је била на његовој страни и могао је да калкулише како му одговара.

У некој другој режији, неки други актери би вероватно "спотакли" Нолета, међутим, Италијан је показао да није играч тог калибра и да се ради о истинском шампиону.

Освојио је први сет и обезбедио прво место у групи, јавили су се болови у леђима али није желео да одустане, играо је за част и на крају за служено славио против Холгера Рунеа.

"Џокер" је још једном показао да не жели да се понижава, након меча са пољским тенисером није желео да даје подршку Јанику, већ је рекао "ја сам свој део посла одрадио, остало није у мојим рукама".

Места за кикс више нема и сада ће најбољи играч свих времена поново морати да буде на врхунцу.

Са друге стране мреже стајаће све бољи Карлос Алкараз. Двадесетогодишњак из Мурсије је заузео прво место у групи савладавши у трећем колу Данила Медведева максималним резултатом.

Карлитос је одиграо сјајан меч и није пружио прилику Русу да га увуче у своју игру.

Ноле и Алкараз су до сада четири пута састали и тренутни скор је 2-2.

Биће ово још један судар генерација и верујемо да ће епска битка припасти српском тенисеру.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS 

НАШ ТИП: 2 квота (1,67)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА СЛАВИ! Русе обрадовала дуго чекана вест!

РУСИЈА СЛАВИ! Русе обрадовала дуго чекана вест!

Русија се, откако је почео рат у Украјини, налази под бројним санкцијама, па и спортским, а главна светска спортска организација, на чије одлуке се и позивају све ниже инстанце када суспендују Русе је - Међународни олимпијски комитет. И управо он, МОК, данас је добио новог председника

23. 06. 2025. у 12:45

ЏИНГИС КАН БИ БИО ПОНОСАН! Десетине хиљада Монгола у 4 ујутру било је напољу - никада нећете погодити зашто! (ВИДЕО)

ЏИНГИС КАН БИ БИО ПОНОСАН! Десетине хиљада Монгола у 4 ујутру било је напољу - никада нећете погодити зашто! (ВИДЕО)

Још од доба Џингис Кана за Монголе важи да су, када је о борбама и ратовима реч, од тога не беже. Последњи пример је једно модерно сведочанство тој тврдњи.

23. 06. 2025. у 12:24

ХАОС: Отказано Европско првенство због Руса!

ХАОС: Отказано Европско првенство због Руса!

Откако је рат у Украјини избио почетком 2022, Русија је, када се о светским спортским вестима ради, била спомињана само као страна која трпи санкције због поменуте војне интервенције. Иако се то полако мења у последње време, најновији пример дискриминације довео је до незапамћеног скандала.

22. 06. 2025. у 17:53

Коментари (0)

ЛЕТОВАЊЕ У СРБИЈИ: Пронашли смо оазе освежења – ово су најлепши аква паркови за породични одмор