БОРБА ЗА ПРВО МЕСТО: Српкиње су заблистале против Кине!

М.М.

03. 08. 2024. у 12:17

КОШАРКАШИЦЕ Србије ће се у трећем колу групне фазе Олимпијског турнира састати са Шпанијом.

Марина Маљковић није била одушевљена игром наших кошаркашица након другог кола и победе над Порториком.

Имала је наша ререзентација велику предност у том дуелу, али су у последњој деоници толико подбациле да се тријумф доводио у питање.

У четвртом кварталу су убациле само три поена и свесне су да би озбиљнији противник то без проблема искористио у своју корист.

Мало ко је веровао да против Кине могу постићи добар резултат, али су по први пут на турниру у потпуности заблистале.

Утакмицу су почеле Ивон Андерсон, Маша Јанковић, Јована Ногић, Саша Чађо и Тина Крајишник.

У меч су ушле веома нервозно, али промашени зицери са почетка су брзо заборављени и на паркету су деловале све боље.

Водила се велика борба, а у последњим минутима прве четвртине видели смо и прве поене Надије Смаилбеговић.

Прву четвртину смо решили су своју корист, а онда смо задржали ниво игре и на паузу отишли са предношћу од 6 поена (45:39).

Србију је красила тимска игра, а чак десет играчица се уписало у листу стрелаца. У другом полувремему су девојке додале гас и у потпуности сломиле ривала, након 40 минута игре резултат је гласио 59:81.

Најефикаснија на крају меча била је Ивон Андерсон са 15 погодака, Маша Јанковић је додала 13, док је тина Крајишник имала дабл-дабл учинак од 12 поена и 11 скокова.

Најистакнутије у пораженом табору биле су Ванг и Ксу са по 11 постигнутих поена.

Кинескиње су носиле улогу фаворита на овој утакмици, али Српкиње су још једном показале да их не треба отписивати. Одиграле су јако добру утакмицу и тако подигне самопоуздање пред наставак турнира.

Данас ће ривал бити селекција Шпаније која је након велике драме савладала Порторико резултатом 63:62.

Екипу је предводила сјајна Меган Густафсон која је уписала дабл-дабл учинак од 18 поена и 13 скокова, шутирала је у високим процентима за два поена. Верно је пратила Леонор Родригез која је за 32 минута на паркету ибројала до 17. Ти су заправо биле и једине две двицифрене кошаркашице у саставу "фурије".

Обе екипе сада имају скор 2:0 и ово је утакмица која ће одлучити о победнику групе.

Верујемо да ће се играти чврсто и да граница поена неће бити пребачена.

Кликни на линк за НАШ ТИП: -140,5 (квота 1,80)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

СРБИЈА ОВО НЕ ПАМТИ! Новак Ђоковић не планира да послуша лекара?!

Новак Ђоковић и Стефанос Циципас састали су се у четвртфиналу олимпијског тениског турнира, а после истинске драме, због нове повреде колена, Ноле је изговорио нешто што се не памти у нашем спорту.

01. 08. 2024. у 22:54

АМЕРИ У ШОКУ: Срамно се понашали према Кинезу, а када су с њим ушли у базен у финалу - свет је остао у чуду због оног што се десило

Минулих дана, непосредно пре него што су почеле Олимпијске игре у Паризу, светом је прострујала вест о томе да ће Американци можда остати без организације наредних Игара, а 2028. оне треба да се одрже у Лос Анђелесу. Разлог је њихов бес због кинеских пливача и потез на који су се одлучили. Сада им се тај бес помало "обио о главу" у престоници Француске. И то на спектакуларан начин.

31. 07. 2024. у 23:42