ТАКО ТО РАДИ НИКОЛА ЈОКИЋ: Трипл-даблови се нижу као од шале, Денвер поново личи на озбиљну екипу
ДОМИНАЦИЈА Николе Јокића НБА лигом наставља се три сата после поноћи када Денвер у "Бол арени" буде угостио Мајами у репризи финала из 2023. године.
FOTO: Tanjug/AP
Иако је у претходних пар мечева био без неколико битних играча, Мареја и Гордона, то није сметало Денверу и Николи Јокићу да подигну форму у односу на старт сезоне који је био доста слаб.
Нагетси су нанизали три победе, односно славили су четири пута на минулих пет мечева и тренутно су осми на табели Западне конференције са скором 5-3.
Посебно импресиван тријумф био је онај прексиноћ над Оклахомом која је уочи тог меча имала перфектан скор. Денвер је у веома неизвесној завршници после великог преокрета славио с резултатом 124:122, а у центру пажње био је управо најбољи играч света.
Јокић је имао нестваран трипл-дабл са 23 поена, 20 скокова и 16 асистенција, а "повратак у прошлост" имао је некадашњи МВП лиге Расел Вестбрук који је постигао 29 кошева уз по шест асистенција и скокова.
Денвер изгледа све боље на терену, а добра вест је што се очекује да вечерас или на следећем мечу на располагању тренеру Мелоуну буде Џамал Мареј.
Са друге стране, Мајами је променљиво започео сезону, има скор 3-4, међутим, због слабих игара осталих тимова на Истоку то је тренутно довољно за седмо место на табели.
Гости нису много мењали тим у односу на прошлу сезону, тако да се очекује још једна солидна кампања од њих и пласман у плеј-оф не би требао да буде проблем за изабранике Ерика Сполстре.
Хит у серији од два везана пораза долази у "Бол арену", мада треба истаћи да је у веома неизвесним завршницама губио од Сакрамента (110:111) и Финикса (112:115).
Поред тога што је ово реприза финала из сезоне 2022/23, вечерашњи меч се може окарактерисати као и мали српски дерби јер поред Јокића на терену ће бити и Никола Јовић који брани боје Мајамија.
Денвер је у налету, игра пред својим навијачима и добро сви знамо колика је "Бол арена" предност за Нагетсе, тако да верујемо да ће вечерас доћи до четврте узастопне победе и наставити успон на табели Западне конференције.
НАШ ТИП: 1 (квота 1,62)
ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА
АМЕРИ У ШОКУ: Не могу да верују да Никола Јокић ово ради
Најновије вести из НБА лиге тичу се најбољег кошаркаша света - а Никола Јокић је више него довољан разлог да о њему брује водећи амерички медији.
30. 10. 2025. у 12:58
РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Добила вест коју ни свет (још) није очекивао
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али изгледа да би репрезентација Русије могла да се врати на највећу сцену.
29. 10. 2025. у 20:05
БИВШИ ИГРАЧ ЈУВЕНТУСА СТИГАО У СРБИЈУ! Деда му био Звездина звезда и легенда југословенског фудбала, а он изабрао Швајцарску
Фудбалски клуб Железничар Панчево наставља да јача своје редове!
30. 10. 2025. у 10:37
Коментари (0)