ХЕРОЈИ ОЛИМПА: Дубоки наклон и велико хвала заслужују и они који нису у Токију дошли до одличја
Пут до Олимпа никада није био тежи и напорнији, зато и историјски успех српских спортиста још више добија на значају

Архива
ИСПРАЋЕНИ су у Токио с огромним очекивањима, а вратили су се са историјским, највећим успехом Србије на Олимпијским играма, са девет медаља, три златне, сребрном и пет бронзаних. Српски спортски хероји, заувек су златним печатом урезани у срца навијача, али и у све алманахе који ће будућим поколењима служити као путоказ како се бори за своју земљу, заставу и грб, за своју - Србију.
А Милица, Јована, ватерполисти, Дамир, Зураб, Тијана, одбојкашице, Миленко и баскеташи, али и Новак, највећа звезда у Селу око кога су се сви окупљали, Ивана, Зорана, Нина, Милош, Мартин... и свако од наших 86 такмичара међу 11.000 спортиста из целог света, иако нису стигли до одличја, заслужили су да им се сви дубоко наклонимо и кажемо - велико хвала.
Наравно, можда смо могли да освојимо још које одличје, па чак и неко злато више, пре свих Ђоковић и баскеташи, који су и били највећи фаворити. Али, када се поклопе објективне околности, опасан противник, лош дан, умор, временске (не)прилике... онда нико нема право да се љути на њих, јер њима је, свакако, најтеже. Били су тако близу медаље, а остали су без ње.
И само када се свему томе дода да су на Играма у Токију чак 93 земље освајале медаље, а 65 оне најсјајније, јасно је да пут до Олимпа никада није био тежи и напорнији. Зато и историјски успех српских спортиста још више добија на значају.
Ти момци и девојке су све подредили застави Србије. Године су уложили у тренинге и такмичења да би само стигли до шансе да се боре за своју земљу, која им је повећаним улагањима у спорт омогућила сјајне услове за припреме, а новчаним наградама бар мало им се одужила за све што су за њу урадили. И још ће да ураде. Париз је већ - 2024. године.
Препоручујемо

ДРАМА У ЧЕТВРТФИНАЛУ: Кошаркашице Јапана у полуфиналу, након преокрета против Белгије!
04. 08. 2021. у 15:28

ФАНТАСТИЧНА СРБИЈА У ПОЛУФИНАЛУ: "Делфини" демолирали светског првака!
04. 08. 2021. у 12:23 >> 12:23

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)