КАЗАНИ БЕЗ ДОСТОЈНИХ ОБЕЛЕЖЈА: На две гранитне плоче неће нигде писати да је реч о Србима, ни ко их је убио
Ми Срби, нажалост, културу сећања тек учимо од Јевреја.
НАД давно бетонираном и никад истраженом јамом Казани на Требевићу никад неће писати да су у њу током рата у Сарајеву побацани непобројани Срби.
Градско вијеће на Миљацки управо је једногласно усвојило Нацрт одлуке о подизању спомен-обележја на Казанима и у нацрту пише и да се споменик подиже у "спомен убијеним грађанима српске националности" али, на две гранитне плоче неће нигде писати да је реч о Србима, ни ко их је убио. Чак ни слова "на знамењу" неће бити ћириличка - за сваки случај, а на крст, очигледно, нико није ни помислио.
Решење за овакав "спомен" лично је дала градоначелница Сарајева Бењамина Карић, млада "проевропска ненационална политичарка јеврејских корена која рат није честито запамтила.
Ми Срби, нажалост, културу сећања тек учимо од Јевреја. Бењамину, њен градоначелнички мандат, са све пореклом ћемо запамтити између осталог и по 6.500 жутом фарбом означених српских споменика на старом Градском гробљу који из "комуналних разлога" треба да се ваде. Протерани Срби, замислите, не плаћају гробарину за најмилије.
А, када Бењаминина комунална служба раскопа "неплаћене", још 6.500 српских гробова и споменика на гробљу ће остати јер њихове породице и даље "плаћају Сарајеву". Ако, пак, и оне одустану, летос је из Владе Србије обезбеђен новац српским сарајевским НВО да купе фото-апарате, камере, дронове и забележе остатке српских трагова, као што су гробља, стратишта, логори за Србе у минулом рату, цркве и црквишта и да те фотографије и филмове поставе на "мреже".
Сарајевским Србима силом расутим по свету, да се подсете...
Да је каквог Алексе Шантића данас и да се опет пише она песма "Ми знамо судбу", последњи стих би гласио: "И дронови наши бориће се с вама!"
Запратите Нпортал на Фејсбук страници
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све
НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.
15. 12. 2024. у 12:00
Коментари (2)