ЈЕДАН ЈЕ ПИКСИ: Селектор фудбалера је извукао све најбоље из менталитета народа којем припадамо

Недељко Иљукић

16. 11. 2021. у 09:57

Осим талента у ногама, продрмао им је и кликере у глави

ЈЕДАН ЈЕ ПИКСИ:  Селектор фудбалера је извукао све најбоље из менталитета народа којем припадамо

Новости

ИДЕМО на Нови Зеланд по титулу светског првака. Ово је у мају 2015. године, сат времена пре уласка у авион, рекао селектор омладинске репрезентације Србије Вељко Пауновић. И погодио је.

"Ако будем селектор Србије, одвешћу репрезентацију на Мундијал у Катар. Сто посто!" Ово је, почетком ове године изговорио Драган Стојковић, док још званично није постао селектор "орлова". И погодио је! Исто онако прецизно, као што је Александар Митровић погодио Португалце тамо где их највише боли, усред Лисабона.

С тим што је Пикси од првог минута квалификација знао оно што скоро нико у Србији није знао до последњег минута тих истих квалификација. Да ћемо имати "нула пораза". Некадашњи фудбалски ас, данас успешни тренер је од првог сата свог радног стажа у Фудбалском савезу Србије личио на човека који је извукао све најбоље из менталитета народа којем припадамо.

Сав таленат, начин да се мотивише војска професионалних фудбалера и онај типично српски осећај за инат којим се, наизглед, јачем од себе показују зуби и нешто више од зуба.

Србија се трећи пут под овим именом пласирала на Светско првенство. У Африку нас је 2010. године одвео сада покојни Радомир Антић, у Русију 2018. Славољуб Муслин, а у Катар следећег новембра нас води Драган Стојковић. Човек победник. Дете среће. Нишлија са харизмом. Ауторитет без преседана. Зовите га како хоћете.

Тај је у каријери прошао све. Од лоптања по блату у родној Паси Пољани, преко звања фудбалског цара у Јапану, председничких фотеља у Звезди и ФСС, па све до тренутка када је домаће фудбалске звезде дозвао памети, спустио их на земљу и објаснио им шта је потребно за велико дело. Осим талента у ногама, продрмао им је и кликере у глави.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СЕРИЈА ЕКСПЛОЗИЈА У ГЛАВНОМ ГРАДУ: Гори пет фабрика, повређене најмање 22 особе (ВИДЕО)

СЕРИЈА ЕКСПЛОЗИЈА У ГЛАВНОМ ГРАДУ: Гори пет фабрика, повређене најмање 22 особе (ВИДЕО)

НИЗ снажних експлозија потресао је у петак увече индустријски парк у близини аргентинске престонице Буенос Ајреса, изазвавши огроман пожар у којем су повређене најмање 22 особе.

15. 11. 2025. у 16:26

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

МИ СМО УСПАВАНИ ДИВ, ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ НИЈЕ ОПЦИЈА! Прво обраћање новог тренера Партизана од кад је стигао у клуб