Јесу ли Дали и Пикасо били под руским утицајем?!
ПРЕ 31 годину био сам на матурској екскурзији у Барселони.

Новости
Одушевљеност једним од најлепших градова на свету кратко је трајала јер је рат у Југославији и у мом родном Сарајеву прекинуо безбрижно момчење. Шехер замених градом који има чудесну моћ.
Углавном, прегурах. За протекли Ускрс, овај пут са породицом, посетио сам поново магичну Барсу. Оправдано, због крвопролића у Украјини, поново ми се вратио страх од неког новог рата. Ипак, надам се да ће овај пут упалити онај виц о српском плану Б: ваљда неће.
Обиласком Гаудијевих ремек-дела, али и поновним посетама музејима генијалних Пикаса и Далија, глобално лудило изазвано сукобом у Украјини отворило је нове начине размишљања. Свет и прелепи Стари континент су почели да се утркују ко ће више да напакости Русији, која је напала некадашњу Новорусију.
Из књижевности се протерују Достојевски и остали класици. Јер су Руси. А, Руси су шта?
Лоши момци! Исто је и са Чајковским, јер његови балети којима се вековима дивила планета, у ствари су токсични, па тек сада када смо све скапирали морају да се скидају са репертоара.
А, шта ћемо са Далијем и Пикасом? Обојица су била ожењена Рускињама. Биле су им музе.
Пазите, обојица су инспирацију налазили у Рускињама?! Олга Хохлова је 37 година била у браку са Пикасом! Да ствар буде гора, венчали су се у Руској православној цркви. Са Далијем је још горе. Гала Диаконова је још као удата "смотала" Салвадора и до краја живота утицала на његове погледе на свет, уметност...
Инфантилним размишљањем белосветских цензора могло би се закључити да је уметност поменутог двојца заражена клицом "руског зла", па би и они могли да се нађу на листи непожељних уметника. И овде остаје да се надамо српском плану Б: ваљда неће!
Препоручујемо

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (4)