СТРАХ ОД ПРАЗНИКА: Стрепња нашег народа на Косову и Метохији расте

ДРАГУТИН СТЕВАНОВИЋ

21. 12. 2022. у 07:00

КАКО се ближе празници, тако стрепња нашег народа на Косову и Метохији само расте. Посебно су забринути кад се примакне неко "црвено слово". Гледају у верски календар месецима унапред да би се на време припремили. Не за прославу или одлазак на гробља на помен преминулима, него за нови удар из Приштине.

СТРАХ ОД ПРАЗНИКА: Стрепња нашег народа на Косову и Метохији расте

Новости

Курти и његови јуришници, показало се, досад су "поштовали" сваки наш празник: нема славе, Задушница, Ускрса или Божића, да Србима у покрајини није сервирао неко зло. Крчкано у сопственој и зачињено у западној кухињи, довољно да нашим сународницима преседне свака светковина. Нису "изневерили" ни за овај Никољдан, па су поразбијали излоге српских радњи по Бошњачкој махали, у Косовској Митровици, а све наочиглед косовских полицајаца. За њих је то био празник, ваљда.

Свој свечарски период премијер лажне државе започео је пре неколико дана прављењем списка са именима стотина Срба које прогони за наводне ратне злочине. Потрудио се да њему празник буде свако следеће хапшење, најлепши поклон дани које ће загорчати нашем народу, а посебно наздравља кад види страх жена и деце.

Почетком нове године, па све до Светог Саве, календар је препун важних датума. На који ће ударити? Не слутимо и не призивамо зло. Само читамо Куртијеве отровне реченице о везама Београда и Москве, о његовој тобоже бризи за мир, док претећи изговара да при уклањању барикада "не може искључити жртве". Сигурно притом не мисли да би могли да настрадају његови специјалци, у панцирима, опремљени дугим цевим, у потенцијалном сукобу са Србима "наоружаним" пластичним виљушкама којима су јели рибу, обележавајући Светог Николу баш на - барикадама. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (1)

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Какав скандал! Невероватно како су понизили све руске параолимпијце!