КАЗАЉКЕ
Нема шансе да председник Европског савета Шарл Мишел и остали из европског крем друштва познају рад и дело Бранислава Нушића. Иначе, знали би за једну од његових омиљених изрека: "Биће ручак за вечеру", којом је славни комедиограф, драматург и управник позоришта тражио да његови глумци буду сити пре него што изађу на сцену.

Новости
Када је реч о чланству Србије у ЕУ, могла би да се примени баш Бен Акибина парола, ручка у позне сате. Казаљке су, недавно, у бриселској администрацији нарихтане најраније на далеку 2030. годину. Смркнуће нам, док нас приме.
Да Урусла фон дер Лајен и екипа имају увид у стваралаштво славног писца који је овековечио свакодневицу српског друштва, знали би да смо, као народ, одавно прошли школу лажних обећања, ироније и изгубљене наде. На томе смо се образовали.
Двадесет година прошло је од Солунске декларације којом су нам бриселски администратори обећали да на нас рачунају као на део европске породице. Ових дана, нуткали су нам, из Атине, то исто. Том логиком, ручак ће, можда, стићи тек пред зору, за доручак.
Уједињене Европљане мучи и то што поданици са Западног Балкана не желе, као ни Нушићеви глумци, да ступе гладни на сцену. Боје се да ћемо им покупити најсочније комаде са заједничке трпезе.
Власт која је затварала Нушића била је много проблематичнија од писца. Тако је то и са Бриселом. Не успевају међу собом да се договоре око суштинских тема, свако вуче на своју страну, преовладавају бенефити интересних група. Па им онда сметају мали, да би били још већи.
Усред рата у Украјини, обећања солунског типа сада су почели да деле даље, ка источном партнерству. Шта их кошта. Ионако их неће испунити. Што се Западног Балкана тиче, није их чак подстакла, да нас брже приграбе, ни забринутост од ширња руског утицаја у региону. Ако се томе додају и немогући захтеви да дефакто признамо отцепљење дела наше територије да бисмо се докопали европског елдорада, време пријема, тако, откуцава све даље. Како ствари стоје, ожалошћена европска породица неће сумљиво лице.

РЕШИЛА СТАМБЕНО ПИТАЊЕ НА НЕВЕРОВАТАН НАЧИН: Плаћа кирију нешто више од 700 динара месечно
ДОК ПРОСЕЧНИ станари у кинеском граду Џуџоу (провинција Хунан) плаћају кирију од 100 до 225 евра месечно, 18-годишња радница пронашла је необично решење за стамбену кризу: живи у тоалету продавнице у којој ради.
03. 04. 2025. у 14:56

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

"ЗАНЕМАРИЛА ЈЕ ДЕЦУ, ЧУВАЛЕ СУ ИХ ЦИГАНКЕ" Захар открио зашто је оставио Гоцу Лазаревић
СВАКИ од супружника имао је своју верзију приче.
02. 04. 2025. у 17:21
Коментари (0)