НЕЋЕ МОЋИ: Стручњаци за геноцид
11. 04. 2021. у 07:26
АКО неко на овоме свету зна о чему говори када прича о геноциду, онда су то свакако Немци. Али треба ли њихово мишљење прихватати као објективно?
Повезане вести
НЕЋЕ МОЋИ: Балкански шпијуни
СТВАРНО није у реду да неко из Србије иде у Француску или Немачку у име зле руске обавештајне службе да тамо "инцидентима подстиче мржњу и друштвене тензије" када то може да ради у својој земљи у име добрих обавештајних служби других држава.
29. 03. 2026. у 08:13
НЕЋЕ МОЋИ: Од елите до маргине у једној колумни
Да ли је "побуна" која у Србији траје већ више од годину дана устанак привилегованих или најсиромашнијих?
22. 03. 2026. у 12:52
Најновије из рубрике
СРБИЈА ЗОВЕ! СРБИЈА ЈЕДНА ПОРОДИЦА! Погледајте моћан видео поводом скупа 27. јуна (ВИДЕО)
Субота. 27. Србија - једна породица! Видимо се!
25. 06. 2026. у 00:13
"ЖЕЛИМО ДА ЧУЈЕМО ВАС" Председник Вучић позвао грађане на скуп у суботу 27. јуна (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се на свом инстаграм профилу и у кратком снимку позвао грађане да дођу 27. јуна у Београд на скуп Србија једна породица.
24. 06. 2026. у 21:26 >> 21:26
САМО БЛОКАДЕРЕ НИЈЕ СРАМОТА Брнабић: Божовићу је једино важно да измишљотину о "звучном топу" злоупотреби против Србије
ПРЕДСЕДНИЦА Скупштине, Ана Брнабић, реаговала је на изјаве Балше Божовића да је Вучић пуцао на своје грађане.
24. 06. 2026. у 21:05
"НЕ РАДИ СЕ О ИСЕЉЕЊУ, ВЕЋ О ПРИВРЕМЕНОМ ПРЕМЕШТАЊУ" Демантована лаж да неко исељава студенте из Студентског града
ПОВОДОМ информација које су изашле у јавност, а које су поједине групе злоупотребиле, везане за наводно исељавање студената из Студентског града, у даљем тексту је саопштење управе Студентског града, која демантује такве тврдње.
24. 06. 2026. у 20:13
БРНАБИЋ: На скупу 27.јуна биће већинска,пристојна Србија,која је за мир и стабилност
ПРЕДСЕДНИЦА Народне Скупштине Ана Брнабић рекла је данас да ће 27. јуна на скупу испред Дома Народне Скупштине бити приказана већинска, пристојна Србија, која није за мржњу и поделе, већ за мир и стабилност.
24. 06. 2026. у 20:08
S juga
11.04.2021. 07:42
Da sam srbin nikada ne bi posao raditi u Njemacku, voziti njemacko auto i piti njemacko pivo.
zeko
12.04.2021. 20:54
@S juga - Kad se rešimo nemačkih auta,bit ćemo siromašni domoljubi sa lošim autima a netreba zanemariti niti kamione.dizalice itd.Rat je rat a ekonomija je ekonomija.
Vera
11.04.2021. 08:04
Ма браво Господине, одличан текст, нека мени објасне зашто су 1943 покупили сељаке и међу њима мог деду из села Суводање подно планине Медведник код Ваљева, а затим их све до једног погубили на Бањици и све остале мученике! Шта су им они згрешили и њихова сирота дечица која осташе у колевкама попут мог оца! Шта се то звало, ГЕНОЦИДНО ОРГИЈАЊЕ! Срам их било! Богу ће дати одговор, овде нема правде!
damjan
11.04.2021. 08:34
Bravo!Sve rečeno!
Iskreni
11.04.2021. 08:36
Svaka čast na tekstu-ovo je sve što treba reći
jelenko
11.04.2021. 09:10
A sta se drugo moglo i ocekivati.Ta patoloska mrznja prema nasem narodu vidljiva je svakodnevno.Tako je bilo oduvek i nikada se nece promeniti.To je jasno svakome.A naj vece licemerje i apsurd je kada ti nemac , amerikanac i britanac govori o genocidu drugih.Ko imalo poznaje istoriju jasno mu je to.
stojan
11.04.2021. 09:11
Zna perfidni ambasador veoma dobro istoriju I genezu sopstvenog naroda. Ali, oni se generacijski uce,jos od predskolskih ustanova o suprimacy svoje nacije, nikako ne pljujuci bilo koji deo svoje istorije, pa makar I takav kao sto je bio I fatalni po celocovecanstvo-fasizam. U tome je sustinska razlika nas balkanaca(citaj srba) i njih. Nikada- ama bas nikada necemo cuti od bilo koga od njih da osudjuje ono sto su oni ucinili itekako nazao nekomnarodu I zemlji. Uvek ce ,a tako su nauceni,braniti svoje postupke I opravdavati ih,pa makar oni I bili pogubni za hiljade I milione ljudi. To je posebna skola,koja je nama totale strana I zato neprihvatljiva sa bilo koga aspekta.(,moralnog I istorijskog). Ko njih ne poznaje, i nije svestan njihovih beskrupuloznih I bezocnih igara I kombinacija mora biti svestan da je gubitnik. Zato, se moramo prestruktuirati i vec sada,u hodu nauciti da pariramo I igramo njihovu igru. Ne budimo"francuske sobarice",radije, neverne Tome.
Laza
11.04.2021. 09:24
Nemce svrbi novi rat.
Ilija Čvorović
11.04.2021. 09:32
Koji si ti car. Piši brate svaki dan nešto, lepo te je čuti. Doduše, lako je tebi tako pisati kad pišeš istinu. Svako dobro.
srbija
11.04.2021. 09:45
„Историја има настојање да се понавља: први пут као трагедија, други пут као фарса.”-Хегел.Свака част на тексту, у сред среде.
Novi
11.04.2021. 14:26
Sve činjenice tačne i precizne, bravo Filipe. Njemci se u miru prema Srbima ponašaju kao i u ratovima. Samo što ne ubijaju sto Srba za jednog ili nijednog Njemca. U ratovima devedesetih ostvarili su približno ono što je Hitler uradio u četrdesetim i sve se dpgađalo pod njihovom inicijativom ili njihovih sledbenika na zapadu, kojih nije bilo malo i četrdesetih.
Jela
11.04.2021. 16:14
Vaše kolumne uvek čekam sa nestrpljenjem
Smorke
12.04.2021. 18:35
Bravo, Filipe. Koliko god mogu borim se protiv onih u Danasu koji se utrkuju ko će više da nas ocrni, ali je Danas praktično ukinuo komentare, uključivo i komentare na sramni redakcijski tekst Šibanje Šiba. Nisam zadrta nacionalistkinja. Kad smo krivi, krivi smo, ali je pošteno pomenuti i tuđu krivicu i objektivno sagledavati temu o kojoj se piše.
Miki Zg
12.04.2021. 21:05
Vidite ,tko prati Njemačke investicije u Srbiji one su u AP Vojvodini ( Folksdojčeri ,kuće .zemljište itd .) .)Oni ulažu u Srbiju ( 70 000 zaposlenika ) ,a na diplomatskom planu ( glavni u agresijama vijek0vima i 91.-99 .god , ) žele što manju Srbiju ,udar na srpsku crkvu u regionu i srpski narod ma gdje bio !
SvenSrb
16.05.2021. 10:52
Svaka ti čast za ovaj članak. Nisam ga ranije pročitao pa nisam ni napisao da te pofalim i da kažem da si najbolji u Književnosti. Ja sam 91 godini i šta sam doživio kao dete sećam. Pa mi je jasno. Joj da znam pisat ko ti i ja bi napisao nešto tako???