САСТАНАК ЗВАНИЧНИКА: Додик - У наредних пар дана с Београдом о високом представнику
СРПСКИ члан и председавајући Председништва Босне и Херцеговине Милорад Додик изјавио је данас да ће у наредних неколико дана бити одржан састанак званичника Републике Српске и Србије ради консултација у вези са, како је рекао, незаконитим покушајем постављања високог представника у БиХ.

Фото: Д. Поздеровић
Додик је за Срну изјавио да је председница РС Жељка Цвијановић већ упутила писмо званичницима Србије јер је Србија потписник Дејтонског споразума, а самим тим и Анекса 10 у којем је јасно наведено да су само стране потписнице надлежне да - траже постављање високог представника.
Нагласио је да -због елементарног непоштовања владавине права у виду кршења Анекса 10 - Република Српска не може да прихвати наметање било које личности за високог представника, преноси РТРС.
- Стране потписнице Дејтонског мировног споразума морају да утврде предлог који се потом потврђује релевантном резолуцијом Савета безбедности УН, а не да некакви амбасадори и нека самозвана тела покушавају да нам намећу високе представнике, кршећи међународно право - поручио је Додик.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)